מכבי חיפה תתרום לניצולי שואה ולבתי חולים

שני אחוזים מהקיצוץ יגיעו למוסדות. שחר יכפיל את הסכום

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  05.04.20 - 12:39
תחילת כתבה

כחלק מתוכנית קיצוץ שכר השחקנים והצוות, בעקבות משבר נגיף קורונה, הנהלת ושחקני מכבי חיפה החליטו לתרום כ-2% מגובה קיצוץ שלושת החודשים. התרומה הינה לטובת ניצולי שואה ונזקקים לקראת חג הפסח, וכן לטובת הצטיידות בציוד רפואי לבתי החולים בעיר.

בהחלטה משותפת של השחקנים וההנהלה, הוחלט לתרום כ-30% מהסכום לטובת ארגון יד עזר לחבר מחיפה, המעניק בית חם לניצולי שואה ומסייע לנזקקים. יתרת הסכום כ-70%, יתרמו לבתי החולים בעיר - רמב"ם, בני ציון וכרמל, לטובת רכישת ציוד מיגון לרופאים ולצוותים הרפואיים המטפלים בחולי קורונה. "מכבי חיפה מצדיעה למוסדות אלו בימים לא פשוטים ומוקירה תודה".
 
משפחת שחר החליטה להכפיל תרומה זו לטובת אותם מוסדות.
 
נשיא המועדון יעקב שחר אמר: "חשוב היה לנו בשעה לא פשוטה זו, לסייע למוסדות אלו בעיר - מוסדות התורמים רבות למען הקהילה ואף למכבי חיפה בימי שגרה. אני מודה לאנשי הצוותים הרפואיים ולכל המתנדבים הרבים, על עבודתם, ללא לאות, במציאות מורכבת זו ומחזק אותם. חג שמח ובריאות לכולם".
 
נטע לביא, קפטן הקבוצה, הוסיף: "בשם השחקנים, אנו שמחים שחלק מהסכום ייתרם למוסדות אלו ולניצולי שואה. אנו מאחלים לכולם בריאות איתנה וחג אביב שמח".
 
שמעון סבג, מנכ"ל ומייסד עמותת יד עזר לחבר: "מכבי חיפה והעמותה כבר שנים עובדים יחד למען ניצולי שואה וקשישים נזקקים. בשנתיים האחרונות שיתוף הפעולה רק מתעצם. מאז ומתמיד מכבי חיפה כמועדון, שמה לנגד עיניה את המודל החברתי והסיוע לזולת. בזכות מכבי חיפה והתרומה שלה, מאות ניצולי שואה יעשו את החג כשעל שולחנם שפע. בימים קשים אלה, זה לא מובן מאליו. אני נרגש לקבל את התרומה של השחקנים ומודה מאד בשם ניצולי השואה ליעקב שחר, אסף בן דב והשחקנים. מועדון גדול לא נמדד רק במספר התארים שצבר, אלא בלב הרחב והסיוע לחלש".