"מתנצל. הפועל ת"א זו האהבה הכי גדולה של חיי"

14 שנים אחרי המעבר הבלתי נשכח לבית"ר י-ם, בלם העבר עם וידויים 'מגרש פתוח' וסיפר על מסיבת העיתונאים המפורסמת ("זה כמו סרט אקשן"), הקיץ ההזוי ("תקופה מטלטלת"), הקהל האדום ("האירוע הזה היה כמו בוקס בלב") ומופע השטרות בבלומפילד. צפו בראיון

מערכת אתר ערוץ הספורט  07.04.20 - 11:38
תחילת כתבה

בקיץ 2006 נפל דבר בכדורגל הישראלי. קפטן הפועל ת"א, שמעון גרשון, הודיע במסע"ת שהוא עוזב את האדומים לטובת היריבה המושבעת - בית"ר ירושלים. בראיון ל'מגרש פתוח', גרשון חזר אל הרגע הדרמטי בקריירה שלו והבהיר שלמרות העריקה לבירה, הוא עדיין אדום.

"איו ספק שאני איש של הפועל", אמר גרשון, "יש לי פינה חמה וענקית בלב לבית"ר ואני חושב שזה הדדי כי הייתה לנו תקופה נהדרת. אבל הפועל ת"א זה מפעל חיים שלי. אמנם אנחנו לא ביום כיפור ולא בענייני סליחות, אבל הקורונה הביאה איתה אילוץ לבחון מחדש ולחשוב. אז אני מתנצל בפני כל אוהדי הפועל שעדיין כועסים עלי ומזמין אותם שידברו איתי על התקופה הזו. הפועל ת"א זו האהבה הכי גדולה של החיים שלי וגם כשהייתי בבית"ר ירושלים אמרתי את זה".

"זו הייתה תקופה די מטלטלת עבורי", סיפר שחקן העבר על המעבר לבירה, "לא הייתי אומר שזה זיכרון לא נעים, אבל יש בו גם מטען. חלק ממנו הוא חיובי לגמרי כי הוא שלח אותי למסע חדש, וגם יש את המטען הזה מול אוהדי הפועל ת"א. אני מניח שיש עוד אוהדים כועסים ופגועים ואני לגמרי מבין את זה. מנגד, אני פוגש המון אוהדים שזוכרים שהייתי חלק בהמון סיטואציות ומשחקים עם הפועל. למשל מול לוקומוטיב מוסקבה ששיחקנו ב-14- מעלות ועברנו שלב בגביע אופ"א".

כזכור, גרשון הודיע על העזיבה במסע"ת ובכה מהתרגשות, במה שהוגדר אז על ידי האוהדים האדומים כדמעות תנין: "הרגע הזה היה נראה כמו סרט אקשן. אני חושב שרגש זה מנוע מדהים בחיים והוא תמיד שימש אותי, גם בכדורגל. כל מה שעשיתי זה מאהבה ענקית, בוודאי בהפועל ת"א שם גדלתי מגיל 10 וצברתי כל כך הרבה חוויות לחיים. המועדון הזה הוא חלק מהחוויה שלי בתור מי שאני, ועיצב אותי כאדם. הבנתי שהמו"מ מול הפועל ת"א לא מתרחש באמת וידעתי שאני צריך לערוך מסע"ת לאוהדים, כי זו תהיה הדרך היחידה להסביר את מה שקרה לי. מן הסתם חלק האמינו לי וחלק לא".

כמו כן, גרשון מבין מאיפה נבע הזעם של הקהל האדום: "גדלתי במועדון הזה מגיל צעיר מאוד, עלו איתי עוד שחקנים לבוגרים ויצרנו מין די.אן.איי חדש להפועל ת"א באותה תקופה. היו זרים שהשתלבו בהרמוניה מושלמת עם הקבוצה, ההנהלה ודרור קשטן שהוביל את כל הדבר הזה. יצאנו לתקופה מדהימה של הישגים בארץ ובאירופה והדבר הזה יצר זהות מאוד חזקה ביני לבין מאות אלפי אוהדים".

"האירוע הזה נתן בוקס בלב למערכת היחסים שלי עם הפועל ת"א", המשיך גרשון, "זה היה קיץ שאני לא ידעתי איך אני עובר אותו. זה היה הזוי לחשוב איך אני נוסע לירושלים, עולה את העליות ולא מגיע לאימוני הפועל ת"א. הבנתי שהמעבר קורה כשהתפרקתי במסע"ת. פגשתי את כולם והבנתי שזה אמיתי וכבר לא בחדרי חדרים. עברתי קיץ לא פשוט, ששלח אותי למסע עם עצמי ואני שמח עליו גם בדיעבד. זה איתגר אותי".

"העובדה שבית"ר הייתה בתקופה של התחדשות עזרה לי להתמודד", התייחס גרשון לתחילת הדרך בבירה, "יחד איתי הגיעו מיכאל זנדברג ואריק בנאדו. באה חבורה חדשה לקבוצה בשביל ליצור משהו חדש. על המזל שלי המשחק הראשון שלי היה מול הפועל ת"א בגביע הטוטו. אי אפשר לשכוח את היצירתיות של האוהדים שלהם, שנופפו לי בשטרות".