הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כמו באגדות: כך דמאיו החתים את פדרו גלבאן

מניתוח חניכיים ועד נדב יעקבי. סיפור ההחתמה בבני יהודה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.04.20 - 12:08
תחילת כתבה

לבידוד, כמו שכולנו יודעים, יש לא מעט חסרונות. אבל יש כאלה שמצליחים למצוא בתקופה ארוכה של שהות ביתית גם את היתרונות: אחד כזה היה משה דמאיו, שמצא כך את אחד הזרים הגדולים שנחתו בכדורגל הישראלי. בראיון ל"מדברים עם שי האוזמן", גילה הבעלים לשעבר של בני יהודה: כך החתמתי את פדרו גלבאן.

"עברתי ניתוח בחניכיים", מספר דמאיו. "הייתי מסוגר בבית שלושה שבועות. גיא לוזון הביא לי דיסק, לראות בלם מסן מרטין. זה היה משחק ביניהם לבין בוקה ג'וניורס. נדב יעקבי שידר את המשחק - בבוקה שיחק אז רודריגו פלאסיו, שהיה כוכב גדול. הבלם כבר היה מבוגר, ולא הרשים אותי, אבל תוך כדי הדיסק, כל פעם אני שומע 'גלבאן, גלבאן'. ראיתי את הבעיטות החופשיות שלו - משחק מדהים מול בוקה. הבנתי שהוא שייך לרמות האלה".

"יום למחרת לוזון שואל אותי: איך הבלם? אמרתי לו: 'עזוב, ראיתי מישהו יותר מעניין'. גיא אמר לי עליו: רואים שהוא שחקן ורואים שהוא עצלן. התחלתי לבדוק. ככה התחיל הסיפור של פדרו... התקשרתי מספר פעמים לנדב יעקבי, שהמליץ לי עליו, וגם לאפרים ברק שעזר לו להגיע".

"גילינו שהוא משחק בסן מרטין, אבל הוא מושאל אליהם מחימנסיה לה פלאטה. לאפרים (ברק) היו קשרים שם, ויצרנו קשר עם הנשיא. סגרנו עסקה של השאלה עם אופציה לקנייה - בהתחלה 30 אלף דולר, ואם רוצים לקנות זה 600 אלף דולר. ואז, בגלל קשיים כלכליים, חימנסיה הסכימה למכור אותו ב-60 אלף דולר. השאר? היסטוריה".