חזרה הדרגתית: מכבי חיפה מחדשת את אימוניה

הירוקים טוענים שלא עברו על הנחיות משרד הבריאות

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  12.04.20 - 08:00

תגיות: מכבי חיפה

תחילת כתבה

תאריך חזרה לליגה עוד אין, החלטות מהותיות של ההתאחדות לכדורגל ומנהלת הליגה טרם התקבלו, אבל במכבי חיפה כבר מתחילים להרגיש את החזרה לעניינים. הבוקר (ראשון) הוזמנו מספר שחקנים למתחם האימונים בקבוצות של שניים ובשעות נפרדות כדי לשמור על כושר. לפני כן התאמנו השחקנים מביתם דרך אפליקציית 'זום' בהדרכת מאמן הכושר אודי הראל.

לשחקנים שהוזמנו הובהר כי לא מדובר באימוני מגע, אלא בחדר כושר וביצוע האימונים בנפרד על הדשא מול מאמן הכושר. מאמן הכושר השני, נייל קלארק ועוזר המאמן פול גרובס, לא שבו עוד לישראל ולא ברור מתי יחזרו אחרי ההחלטה של ראש הממשלה לסגור את הטיסות לישראל מצד כל מי שאינו תושב קבע. בכפר גלים יהיו נוכחים עד 15% מעובדי המתחם, לפי הכללים.

במכבי חיפה דוחים את הטענות לפיהם התאמנו בניגוד להנחיות ופרסמו את הנהלים הבאים לתקופה הקרובה:

* מדידת חום. חובה על כל מאמן או איש צוות שמזמין שחקן למתחם האימונים לוודא כי עם הגעתו של השחקן למתחם הוא מדד חום אצל אחד מאנשי הצוות הרפואי. אין להתחיל אימון לפני מדידת חום. שחקן או איש צוות עם חום מעל 38 מעלות מחויב לשוב לביתו ואין לו אישור לשהות במתחם.

* נא להקפיד על מרווחי זמנים בין פיזור לקליטת שחקנים. כלומר, במידה ושחקן מסיים אימון בשעה 11:00 להזמין את השחקן שאחריו לשעה 11:15 על מנת למנוע חפיפה בין הגעה לפיזור.

* להקפיד על אימונים בצורה של 1X1 בלבד.

* בהתאם לתקנות משרד הבריאות הגעה לאימון וחזרה ממנו הבייתה עם מסכות בלבד.

בצוות המקצועי העריכו שהליגה תשוב בחודש הבא וללא קהל בשלב הראשון, כאשר בחיפה רוצים, בהתאם להנחיות משרד הבריאות כמובן, להיות מוכנים לרגע בו המשחקים ישובו, גם אם זה יהיה כאמור מול אצטדיונים ריקים.

במקביל יחליטו במועדון, בעצה עם האוהדים, אם להשיב להם את כספם על המשחקים שנותרו או לחכות להחלטה על המשך המשחקים העונה כדי לעמוד בהסכם מול אלו שרכשו מינויים.