"לא ייתכן שמכבי חיפה תעשה דין לעצמה"

כעס על החזרה לאימונים. המועדון: "מתואמים עם המנהלת"

גיל לוין
גיל לוין  13.04.20 - 09:37
תחילת כתבה

פגרת הקורונה הכפויה שריתקה את הליגה הביאה איתה לא מעט חששות וסימני שאלה. השחקנים כבר שכחו איך נראה אימון על כר דשא, בזמן שכושר המשחק דועך מיום ליום וההיאחזות במסגרת הקבוצתית, אפילו דרך המסך ב"זום", היא כאוויר לנשימה. אך כעת, לאחר חזרתן של מכבי חיפה ומ.ס אשדוד לאימונים מצומצמים, ובעיקר לאחר שהניסיון של הפועל תל אביב לשוב לשגרה כחוק נכשל - המתח מתעצם, הקבוצות דורשות הסברים וליגת העל כמרקחה.

בעלי הקבוצות, המאמנים והשחקנים נושאים עיניים אל הנחיות משרד הבריאות בזמן שאחרים, לוקחים את הסיכון ותווים דרך משלהם המעוררת זעם בליגה. "לא ייתכן שקבוצות יעשו לעצמן דין וישובו להתאמן בניגוד להנחיות משרד הבריאות", אמר אחד המאמנים בליגה, "מנצלים את העובדה שעכשיו חג ומשרד הבריאות עסוק אז מעגלים פינות" הוסיף.

"קבוצות כמו מכבי חיפה שיכולות לעטוף עצמן משפטית היטב קוראות לזה "אימוני טיפול". אסורה היציאה מאה מטרים מהבית, אלא רק לעבודה חיונית והכדורגל לצערנו לא הוגדר כענף חיוני". הוסיף. מאמן אחר בליגה הסביר: "קבוצות לא יכולות לעשות כראות עינייהן, יש חוקים וכל אדם צריך לשמור אותם. יחד עם זאת הספורט הישראלי בדרך לקריסה וחייבים להגיע לפתרון מיוחד לפחות בספורט המקצועני", הסביר, "אנחנו דורשים ממשרד הבריאות לספק את התשובות באופן בהול".

גם בגזרת השחקנים ביקרו את ההתנהלות המתגבשת: "כולנו רוצים לשמור על כושר למקרה של חזרה לליגה ונאלצים לדפוק לשכנים על הראש עם דילגית במרפסת, אבל זה המצב ואלו ההוראות" סיפר אחד השחקנים, "למכבי חיפה מותר ולאחרים אסור? לא ברור איך אף גוף עדיין לא בדק את ההתנהלות הזאת".

ממכבי חיפה נמסר בתגובה: "המועדון פועל בהתאם להנחיות משרד הבריאות ובתיאום עם המנהלת. תוך הקפדה יתרה על שמירת הכללים: מדידות חום, אימונים מאמן ושחקן בהקפדת מרחק, הגעת שחקנים בשעות נפרדות. הגעת השחקנים בעיקרה היא לטובת שיקום. באם תהיינה הנחיות אחרות של משרד הבריאות, אנו נעמוד בהן ונעשה כל שנתבקש".