ברק אברמוב: אם יגדילו את הליגה, אעזוב את בני יהודה

אחרי הדברים של בעלי הפועל ת"א איציק ניסנוב ("לא נסכים בשום אופן להגדלת הליגה"), בעלי בני יהודה החריף את הטון בראיון ל"חמש באוויר": "זה להרוג את הליגה לכמה שנים טובות, מועדונים לא יכולים יהיו להתקיים". וגם: המתווה שלו לקיום עונת 2020/2021

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.04.20 - 16:45
תחילת כתבה

בעלי קבוצות ליגת העל מחריפים את הטון על רקע האפשרות שליגת העל תופסק ויוחלט להגדילה ל-16 קבוצות לקראת העונה הבאה. אחרי הדברים החריפים בנושא מצד בעלי הפועל תל אביב איציק ניסנוב ("לא נסכים בשום אופן להגדלה"), הבעלים של בני יהודה ברק אברמוב עלה לראיון ב"חמש באוויר" והבהיר באופן חד משמעי: אם הליגה תוגדל - אני עוזב את הכדורגל.

חשוב לציין, עוד לפני הדברים של אברמוב עצמו, כי ההתנגדות של חלק מהבעלים נובעת בראש ובראשונה על רקע הפן הכלכלי. המצב הנוכחי גם כך הותיר חוסר ודאות כלכלית, ואם הליגה תוגדל ל-16 קבוצות, הרי שהנתח הכספי שכל מועדון יקבל יקטן, מה שיקשה עוד יותר על בעלי הבית.

ועכשיו, אם כן, לדברים של אברמוב. "אם יגדילו את הליגה ל-16 קבוצות, אעזוב את בני יהודה", אמר הבעלים באופן חד וחלק והוסיף: "דבר כזה יהרוג את הליגה לכמה שנים טובות. מועדונים לא יכולים יהיו להתקיים. במקום שהכסף יתחלק בין 14 הוא יתחלק פתאום בין 16, לא יהיה קהל ביציעים, לא יהיו ספונסרים, לא יהיה כסף לשלם. הכדורגל יילך שנות אור אחורה. גם כל הקבוצות הגדולות יהיו נגד זה".

כמו כן, אברמוב התייחס לאמירה של פרופסור איתמר גרוטו, שלפיה לא יהיה ניתן לקיים ספורט מקצועני בחצי השנה הקרובה. "אם זה נכון, אז לדעתי עדיף גם לא לפתוח את העונה הבאה. לפתוח עונת משחקים ללא קהל יהיה מיותר. אין לזה ערך ספורטיבי, זה לא כיף. אני חושב שלא יקרה כלום אם לא יהיה כדורגל במשך חצי שנה".

"לדעתי, צריך לסיים את העונה הנוכחית בכל מקרה. יש לנו ישיבת דירקטוריון במנהלת בתחילת חודש מאי ושם כל התרחישים יעלו. נדבר על העונה ועל העונה הבאה. דיברתי כבר עם אנשים במנהלת ואני חושב שאי אפשר לשחק כדורגל בישראל ביולי-אוגוסט".

באשר לשורה התחתונה של עונת 2019/20 במידה שזו תבוטל, אמר אברמוב: "אלופה לא צריכה להיקבע, אבל מישהי תלך למוקדמות ליגת האלופות וזו מכבי תל אביב. מקומות 2-3 יילכו לליגה האירופית ולגבי הגביע, לדעתי צריך לעשות הגרלה. הראשונה מהלאומית תעלה, האחרונה מליגת העל תרד. זה מה שצריך להיות. המנהלת היא זו שתקבע בנושאים האלה".

הבעלים של הכתומים משכונת התקווה אף הניח מתווה-אישי לקיום עונת 2020/21: "אני יוצא מנקודת הנחה שבינואר-פברואר יהיה חיסון לקורונה, כשנה אחרי שזה יצא לעולם. אם כך, נפתח את העונה בינואר - 14 קבוצות, שני סיבובים, 26 מחזורים - ליגה שתסתיים בסוף יוני. עם קהל, כמו שצריך להיות".