"כמו חולה מונשם, כך מצב הספורט בישראל"

זעקתו של דן מורי: "להגיד לא לספורט, משמע כניעה למגפה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.04.20 - 21:17
תחילת כתבה

"כמו חולה מונשם ומורדם, כך גם מצב הספורט בישראל", אלו הדברים עימם פתח בלמה של בני יהודה, דן מורי בחשבון הפייסבוק הפרטי שלו כתגובה לדבריו של פרופסור איתמר גרוטו. מוקדם יותר היום, המשנה למנכ''ל משרד הבריאות אמר שהוא לא רואה כיצד הספורט התחרותי יחזור לפעילות בחצי השנה הקרובה. אמירה זו הוציאה לא מעט אנשים משלוותם וגררה תגובות רבות. כעת מורי שיתף את שעל ליבו.

"כפי שנראה, הקורונה תישאר איתנו לכמה חודשים טובים וצריך לחשוב איך מחזירים את הספורט לחיים", אמר מורי, שהוסיף מה הוא מבקש מהמדינה לעשות בנדון: "להגיד לא לספורט, משמע כניעה למגפה הזו. כפי שנלחמים בכל שאר התחומים בכל האמצעים האפשריים, אני מצפה מהמדינה שלי להלחם עבורנו הספורטאים בכל דרך אפשרית. הכדורגל וענפים רבים נוספים על סף גסיסה".

היה קשה מאוד להתעלם מזעקתו של מורי  שהמשיך ואמר: "מדוע הספורט בעדיפות אחרונה? אי החזרת הספורט תיצור נזק חסר תקדים או במילים אחרות, קריסה טוטאלית שאין לה דרך חזרה". מורי טען שנעשות פעולות לא שוויוניות כאשר מדובר בטיפול בספורט: "המשק הישראלי נמצא בעלטה אמיתית ולעומתו, העלטה שבה מצוי הענף שלנו היא פי כמה וכמה".

את מילותיו סיים מורי בפנייה למשרדי הספורט והבריאות, להם קרא לפעול בהקדם: "לקחת יוזמה ולהיות יצירתיים בגיבוש תכנית לחזרת הספורט ויפה שעה אחת קודם", אמר מורי לסיכום הדברים.