הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא כ"כ מהר: חמש קבוצות בליגת העל לא שבו להתאמן

הפועל חיפה, חדרה, נס ציונה, כפ"ס ורוב חברות הלאומית טרם הודיעו על תאריך לחזרה. מסתמן: רוב הקבוצות שנמצאות בחל"ת יחליטו אחרי הודעת המנהלת בדבר חידוש הליגה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  23.04.20 - 14:35

קבוצות ליגת העל והליגה הלאומית שיצאו לחל"ת נתקלו בבעיה עם הודעת מנהלת הליגה שניתן לשוב לאימונים במסגרת ההנחיות החדשות של משרד הבריאות. בליגת העל מדובר בחמישה מועדונים שהודיעו על יציאה לחופשה ללא תשלום: הפועל חיפה, הפועל חדרה, סקציה נס ציונה, הפועל כפר סבא והפועל רעננה (שכבר הודיעה לשחקנים שישובו להתאמן בראשון). במקביל, כל קבוצות הליגה הלאומית הוציאו את שחקניהן לחל"ת. היום (חמישי) מתברר, כי רוב המועדונים לא מתכוונים לשוב לאימונים עד אשר המנהלת תודיע באופן סופי כשהליגה חוזרת. מנהלת הליגה צפויה להתכנס בתחילת חודש מאי.

הסיבה להחלטה היא שהשחקנים והמאמנים אינם יכולים לשוב לאימונים כאשר הם בחל"ת, מכיוון שאינם מבוטחים וכן פועלים בניגוד להוראות המוסד לביטוח לאומי. המועדונים חוששים מהודעה על הפסקת חל"ת ושיבה לאימונים, שכן במידה והליגה לא תחודש לא יוכלו שוב להוציא את השחקנים והמאמנים לחל"ת. לטענת המועדונים מדובר ב"הימור" של מיליוני שקלים, זאת בכפוף לשכר השחקנים. חלק מהקבוצות המדוברות נשענות על תקציב ציבורי ועשויות בשל כך לחוות פגיעה מקצועית באי חזרה לאימונים.

בליגה הלאומית הבעיה גדולה עוד יותר, מכיוון שרב הקבוצות לא חוזרות בשלב הזה לאימונים. הפועל קטמון ירושלים שרב הסגל שלה מבוסס על חיילים, שחקני נוער וזרים תשוב הערב להתאמן. בית"ר ת"א-בת ים תחדש גם כן מחר את אימוניה. יו"ר בית"ר ת"א-בת ים, ליאור שכטר ציין: "אני חושב שצריך לחזור לשגרה, השחקנים רוצים לחזור להתאמן ולשחק. אי אפשר לעשות הפסקה של חצי שנה". בכוונת בני סכנין והפועל נוף הגליל לחדש את אימוניהן ביום ראשון. בקרב קבוצות הלאומית קיים חשש כי במידה והליגה תחודש, הקבוצות לא יהיו ערוכות, דבר שעשוי להשפיע על זהות העולות.

עד מהרה, נכנס גם ארגון השחקנים לתמונה ושלח הודעה לשחקנים אשר נמצאים בחופשה ללא תשלום בה הבהיר: "כל חזרה לאימונים, צריכה להיות מלווה במכתב רשמי מהנהלת הקבוצה, הקורא לכם לחזור לעבודה מהחופשה ללא תשלום. ללא מכתב מההנהלה, אתם עלולים שלא לקבל תשלום מהמדינה. הקפידו על העניין הבירוקרטי הזה, כדי לשמור על זכויותיכם".