הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא לוקחים סיכונים: בחיפה יערכו בדיקות לגילוי קורונה

במועדון מבקשים לגלות אם מי מהשחקנים או מאנשי הצוות כבר חלה בנגיף ופיתח נוגדנים. "חשוב לדעת מי בסיכון גדול יותר", אמרו שם. חזיזה צפוי לעבור את ניתוח הבקע בגרמניה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  24.04.20 - 06:57
תחילת כתבה

אחרי שכבר חזרו להתאמן - בהתאם להנחיות משרד הבריאות - שחקני מכבי חיפה יעברו בתחילת השבוע הבא בדיקות דם מקיפות, זאת על פי החלטת מועדון. הסיבה: רצון לגלות מי מבין השחקנים ואנשי הצוות כבר חלה בנגיף הקורונה, אם בכלל, כאשר תשובה חיובית תפחית משמעותית את הסיכוי של אותו אדם להידבק בשנית. "חשוב לדעת מי מאנשינו נמצא בסיכון גדול יותר", אמר גורם בחיפה.

אחרי שיעברו את בדיקות הדם, יידעו אנשי מכבי חיפה אם פיתחו נוגדנים לווירוס. אם מי מבין אנשי המועדון אכן פיתח כאלה, הרי שהוא כבר חלה בנגיף והחלים ממנו.

מי שלא חזר להתאמן בשלב זה הוא דולב חזיזה, שהחליט לנצל את הפגרה הארוכה כדי לעבור ניתוח בקע, דבר שצפוי להוביל לשלושה שבועות היעדרות. הקשר עתיד לעבור את ההליך הכירורגי בגרמניה, כאשר עם חזרתו לארץ יצטרך כמובן להיכנס לבידוד ביתי.

הסיבה לרצונו של חזיזה לעבור את הטיפול בגרמניה נעוצה באופן בו הניתוח מתבצע, על ידי אחת המומחיות המובילות בעולם בתחום זה. במקום לשים רשת במקום הפגוע, המנתחת חותכת את העצב וכך הליך השיקום מתקצר משמעותית. חזיזה אמור להמריא בשבוע הבא לגרמניה לבדו, זאת כדי לא לסכן עוד אדם בסביבתו באפשרות להידבק בקורונה.

שניים נוספים שיכנסו לבידוד - עם הגעתם הצפויה ארצה בשבוע הבא - הם עוזר המאמן פול גרובס ומאמן הכושר הנוסף נייל קלארק. כפי שפורסם בערוץ הספורט, השניים עדיין תקועים באנגליה מאחר ואין טיסות, אבל בחיפה משוכנעים כי בשבוע הבא הם יגיעו לישראל. בצוות המקצועי סיפרו כי גרובס וקלארק התפלאו לשמוע כי יצטרכו לשהות בבידוד במשך שבועיים, אבל הובהר להם כי מדובר בהחלטת ממשלה.