אבוקסיס מעוניין להשאיר את סימאו ואקולטסה בב"ש

שני הזרים של המועדון מושאלים עד לסיום העונה. המאמן יבקש מהנאמן יונגר להאריך את ההסכם עימם בעונה נוספת. שחקנים מזהירים כי עשויים לסרב לקיצוץ רוחבי נוסף בשכרם

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  26.04.20 - 06:53
תחילת כתבה

מאמן הפועל באר שבע, יוסי אבוקסיס, ביקש מהנאמן עו"ד יצחק יונגר לפעול על מנת לנסות ולהשאיר את אלטון אקולטסה ודויד סימאו גם בעונה הבאה בעסקאות השאלה. מבחינה חוזית לב"ש יש אופציה לרכוש את השחקנים במיליון יורו (אקולטסה ב-700 אלף יורו מסנט טרוידן וסימאו ב-300 אלף יורו מא.א.ק אתונה), אבל מבחינה תקציבית ולאור הודעת אלונה ברקת על עזיבה, רק הסכמה להשאלה נוספת תבוא בחשבון מבחינת הנאמן שחייב לצמצם את התקציב.

בימים הקרובים ייכנסו תשלומים על מכירת חאתם עבד אלחמיד, דיא סבע, עדן שמיר וכספים נוספים שיכניסו לקופת המועדון כעשרה מיליון שקלים שיהוו חלק גדול מהתקציב. עזיבת נייג'ל האסלביינק סייעה מאוד ועוד שחקנים שיבקשו ויוותרו על חוזיהם עשויים לקבל את ברכת הדרך ולעזוב, כשלאבוקסיס תהיה מילה מכריעה.

אחרי יום העצמאות יישב עו"ד יונגר עם השחקנים כדי לנסות ולהגיע להסכמות על קיצוץ רוחבי נוסף. בניגוד להסכמה הגורפת שהיתה לגבי העונה הנוכחית, השחקנים לא מתכוונים לבוא לקראתו בקיצוץ גדול. על פי ההערכות הבכירים יאלצו לקצץ בין 40 ל-50 אחוזים משכרם.

בשיחות סגורות אמרו בסביבתו של יונגר שמי שיסרב ייקח בחשבון כי ייתכן ובגללו הקבוצה תלך לפירוק. אחד השחקנים אמר: "שלא ירכב על גל גבוה מדי. כולנו מוכנים לבוא לקראת המועדון שיקר לנו, אבל יהיה גם גבול".