מכבי נתניה. סלובודן דראפיץ': "פאטוס בצ'יראי לא יישאר בעונה הבאה

המאמן בשיחת זום לאוהדים: "אנחנו מחפשים חלוץ זר". בוטל המחנה בסרביה. שירקוביץ' ושחוביץ' בתכנית לעונה הבאה, אולסק מתאמן בנפרד

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  27.04.20 - 13:30
תחילת כתבה

אמנם קיים עדיין ערפל סביב חידוש ליגת העל, אך במכבי נתניה החליטו לקבל החלטות בנוגע לעתיד המקצועי בקבוצה. ראשית, זהות השחקנים הזרים אותם הקבוצה מעוניינת להשאיר גם בעונה הבאה, ובמקביל ביטול מחנה האימונים בסרביה, שנקבע ליולי.

בשיחת זום עם האוהדים, סלובודן דראפיץ' גילה, כפי שפרסמנו: פאטוס בצ'יראיי לא ימשיך בעונה הבאה בקבוצה. "הוא לא יישאר", הודה דראפיץ'. "צריכים ללכת לכיוונים אחרים והוא יודע את זה, דיברנו על זה. חיים של שחקן כדורגל לא קלים, פנדל אחד ושוכחים לך מה עשית. הוא חלוץ שהשנה הייתה פחות טובה אבל עדיין מלך שערים שלנו. יש לנו בסיס של צעירים שרואים אצלם פוטנציאל, אבל צריכים גם 4-5 וותיקים טובים, וגם שחקני בית שיתנו לנו בסיס לליגת העל. למכבי נתניה יש עתיד טוב".

בהמשך ניסה המאמן להמשיך להרגיע וסיפר עוד קצת על התכניות: "יש לנו כמה שחקנים שמסיימים חוזים. טים הויבך צריך עוד לקצץ בשכרו ויש אופטימיות שהוא יישאר. יש לנו פריבילגיה השנה שלא הייתה מוצלחת, אבל ראינו הרבה שחקנים צעירים שהשתלבו בקבוצה ומקווים שבשנה הבאה יתנו עונה יותר טובה. מקווה מאד שלקראת העונה הבאה נוכל להביא את הקהל שלנו, כי נתניה צריכה עכשיו יותר מתמיד. צריכים לתת משחקים אטרקטיביים כמו מול מכבי תל אביב במחזור האחרון. נמשיך לנסות לייצר כדורגל התקפי, לשחק קדימה וללחוץ על כל המגרש".

"אנחנו מתחילים עכשיו כמו לפני 3 שנים שלא היה לנו שום דבר. התחלנו להביא שחקנים מכל מיני מקומות. יש לנו שחקנים שמכירים את הליגה והשיטה שלנו. אני מאמין שעם זה ועם עוד כמה וותיקים אנחנו יכולים לעשות קבוצה מרגשת. היום אין לנו תקציב לקנות שחקנים. דיברתי עם ניב המנכ"ל, ויכול להיות שבעמדות מסוימות נצטרך לקחת שחקנים בהשאלה ולשתף פעולה עם קבוצות אחרות. יכול להיות שלא תהיה לנו ברירה. אבל נרצה קודם לראות שחקנים שלנו, צעירים וכאלה מהנוער, לפני השחקנים המושאלים".

"הפגרה הזאת זה כמו בלאק-אאוט לכל הקבוצות. אף אחד לא יודע מי ישוחרר ומה לעשות. אנחנו כן רוצים לסיים את העונה הזאת, יש לנו עוד משחקים. בודקים כל מיני אופציות וזרים, מנהלים מו"מ. אנחנו עובדים, אבל פחות מקושרים מקבוצות אחרות. בגלל זה אנחנו קבוצה ראשונה בארץ שעשתה זום כזה עם אוהדים, ואנחנו רוצים להמשיך להיות בקשר איתכם. צריכים אתכם, התקציב תלוי בכם. אל תדאגו, יש לנו תקציב מסוים שכן נוכל לעשות איתו קבוצה אטרקטיבית".

"אל תשכחו שאני גר בנתניה, אני שלכם ולא אברח לאף מקום. צריכים להיות חזקים. מאד חשוב לא לאבד את הדרך שלנו. חשוב להיות קבוצה דומיננטית. לפעמים אנחנו מקבלים גולים שטותיים, ומקווה מאד שנלמד מזה. עדיין צריכים להיות גאים בקבוצה שלנו. מחפשים עוד חלוץ זר, ויש לנו עדיין אפשרות לשחק 4-4-2 יהלום".

כמו כן, מחנה האימונים שתוכנן לחודש על יולי על ידי הקבוצה, בוטל רשמית. כתחליף, הקבוצה שואפת לערוך את המחנה כאן בארץ, במידה שיהיה מספיק זמן להכנות לקראת העונה הבאה. מה שהוביל את ההחלטה זה כמובן החשש לעלות על מטוס בתקופה זו.

חוץ ממחנה האימון, היהלומים ממשיכים בהכנות לקראת סיום העונה, שבתקווה תצא לפועל, במתכונת של עשרה שחקנים על כל חצי מגרש. מי שנעדרו הם לזאר שירקוביץ', שעבר בדיקת אולטראסאונד וייאלץ להיעדר שלושה שבועות, לאחר שהתברר שהוא סובל מקרע בשריר.

יחד איתו גם ניקו אולסק לא התאמן לבקשתו, עם הקבוצה. אולסק סיפר לחבריו שהוא נכלל בקבוצת סיכון במסגרת נגיף הקורונה, בשל בעיה רפואית ישנה ולכן מעדיף שבשלב זה עד שיירדו ההגבלות, להתאמן באופן אישי. אימונים אשר הוא דואג לשתף ברשתות החברתיות.

גם בנושא החוזה לעונה הבאה שני השחקנים על הפרק; אולסק יסיים את חוזהו בסוף העונה ובוחן אופציות אחרות בכסף גדול יותר. הקשר מעוניין להגיע ל-MLS, אך גם לא פוסל אפשרות להישאר בארץ. גם שירקוביץ' טרם חתם על חוזה לעונה הבאה, אבל האופציה לגביו היא של נתניה. הצוות המקצועי של המועדון ביקש להשאירו כמו גם את זלאטן שחוביץ'.

עוד בסוגיית הבאים והעוזבים בעונה הבאה: בקבוצה אישרו שהבלם המונטנגרי, איליה מרטינוביץ', עשוי להחליף את טים הויבך שלא מתכוון להסכים לקיצוץ של 50 אחוזים משכרו בעונה הבאה. יחד איתו, ייתכן שגם גיא מלמד יעזוב בשל העניין הכספי.