ליגת העל: הכדורגל הישראלי יחזור ב-21 ביוני?

משרד הבריאות מתכנן הקלות משמעותיות בהגבלות, וה-21 ביוני הוא תאריך היעד לחזרת ליגת העל והכדורסל. המנהלת מתנגדת. הקבוצות בקריאה: "תחזירו לנו את הכדורגל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.05.20 - 13:04
תחילת כתבה

האם הכדורגל הישראלי יחזור לפעילות ב-21 ביוני? זהו תאריך היעד מבחינת משרד הבריאות - שמתכנן הקלות משמעותיות בהגבלות. כמו כן, גם משחקי הכדורסל נכללים במסמך שעליו דנים נציגים ממשרד הבריאות והאוצר, לפני שיוגש לאישור בישיבת הממשלה. אולם, במנהלת מתנגדים ומקווים לאישור מתווה אחר, כאשר הרצון הוא לחזור לשחק כבר ב-30 במאי.

לערוץ הספורט נודע כי משרד הבריאות דורש מתווה לפיו הקבוצות יתאמנו תחת המגבלות עד ה-17 במאי, ובתאריך זה השחקנים ייכנסו לבידוד של שבועיים, ולאחריו יוכלו לשוב להתאמן עם מגע ולהתחיל את המשחקים ב-21 ביוני. שרת הספורט מירי רגב והקבוצות דורשות בידוד מיידי, זאת על מנת לחזור לאימונים כמה שיותר מהר ובשאיפה שהמשחקים יחודשו בסוף חודש מאי, ולא יותר מאוחר מכך.

בשיחה בין הצדדים ביקש משרד הבריאות מהמנהלת לתת דוגמאות מליגות אחרות בעולם - איך הדברים מתנהלים שם. שיחה נוספת נקבעה למחר (שני), בשל הסיבה כי באירופה לא עובדים היום. אם הבידוד אכן יצא לפועל, הקבוצות והשחקנים יהיו האחראיים על כך, כאשר האפשרות של מלונית נשללה.

למעלה מחודשיים עברו מאז נערך המשחק האחרון במסגרת ליגת העל בכדורגל - והחזרה למגרשים לא ממש בטוחה, למרות חידוש האימונים. נראה, אם כן, כי ראשי הענף מאסר בחוסר הוודאות: מנהלת הליגה פתחה הבוקר בקמפיין שכותרתו "תחזירו לנו את הכדורגל", זאת כמסר למקבלי ההחלטות (משרד הבריאות והממשלה) לאשר את חזרת המשחקים ללא קהל. כל קבוצות ליגת העל עשו "יד אחת" עם המנהלת וציירו תמונה כי כולם רק משוועים כבר לחזור למגרשים. האם יהיה מי שיקשיב?

כזכור, המשחקים האחרונים בליגת העל נערכו אי שם ב-1 במרץ, כאשר במפגש המרכזי דרסה מכבי חיפה 0:4 את הפועל באר שבע. קצת פחות משבועיים מאוחר יותר, ב-13 במרץ, הנחה משרד הבריאות את ראשי הענף להשבית את הכדורגל, זאת בעקבות התפשטות נגיף הקורונה.

ליגת העל נעצרה לפני פתיחת הפלייאוף העליון והתחתון. מכבי תל אביב הוליכה את הטבלה בפער של שש נקודות על פני מכבי חיפה, בעוד בתחתית נאבקו על חייהן בליגה הבכירה הפועל רעננה, סקציה נס ציונה, עירוני קריית שמונה והפועל כפר סבא.