השרה רגב: "נפעל להחזרת הכדורגל עד סוף החודש"

חוזרים לשגרה. שרת התרבות והספורט סיפקה דדליין לשיבת ליגת העל. ראש הממשלה נתניהו אישר: "הספורט יפתח בהדרגה עד אמצע חודש יוני. נסיר את מגבלת ההתקהלות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.05.20 - 21:06
תחילת כתבה

ישראל מיישרת את העקומה ואנחנו יכולים להתחיל לפנטז על החזרה לשגרת הספורט בצד החיים עם מגפת הקורונה. שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב הודיעה כי הכדורגל הישראלי צפוי לשוב עד לסוף החודש הקרוב והעונה תסתיים לא יאוחר מאמצע חודש יולי.

"עוד הלילה נקיים דיון על החזרת האימונים לקראת חידוש הליגה עד לסוף החודש הקרוב וסיומה לא יאוחר מאמצע חודש יולי", מסרה רגב בהצהרתה. "נקבע מודל שיובא לאישור ראש הממשלה מחר".

לפני כן, ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר כי הספורט כולו יחזור לא יאוחר מאמצע החודש הבא וכי עד אז תוסר  הגבלת ההתקהלות לחלוטין. "האופק יהיה בהיר יותר, אבל אנחנו עושים פעולות בהתאם למצב. לא משאלות לב. אי אפשר לדעת בוודאות מה יקרה בעולם. זה לא צריך לדכא אותנו משום שעד היום עמדנו בהתפשטות הקורונה מצוין", הוסיף בנאומו והזהיר: "יתכן שהנגיף יתפרץ בגל שני וחייבים להיות מוכנים לכך". מלבד זאת, ציין רה"מ שמתקני הספורט והפנאי ייפתחו בהדרגה עד ה-10.6.

עם זאת, רה"מ נתניהו שרטט קווים אדומים שימנעו את החזרה לשגרה: 100 חולים חדשים ביום שאינם מגיעים ממוקדי התפרצות, הכפלה של מספר החולים בתוך עשרה ימים והגעה ל-250 חולים נוספים במצב קשה.

למרות האופטימיות הכללית, גורמים במשרד הבריאות הגיבו לנאום של ראש הממשלה לגבי עניין ההתקהלות והבהירו: "לא מדובר באירועי ספורט". מכך, ניתן להבין שגם במידה שהספורט ישוב לשגרה, המשחקים עשויים להיערך בכל מקרה ללא קהל.

כזכור, מבחינת משרד הבריאות, הכדורגל הישראלי אמור לחזור לפעילות ב-21 ביוני, שכן זהו תאריך היעד על פי התכנון של ההקלות בהגבלות. אולם, במנהלת מתנגדים ומקווים לאישור מתווה אחר, כאשר הרצון הוא לחזור לשחק כבר ב-30 במאי ומבלי שהשחקנים ייאלצו לעבור שבועיים של בידוד.