הפועל חדרה: כל השחקנים יידרשו לקצץ, כולל הזרים

סגל דליל, מעט אימונים וסכנת פציעות: לקראת חידוש הליגה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  07.05.20 - 09:37
תחילת כתבה

הפועל חדרה היא אחת מאותן שש קבוצות שהיו מעדיפות שהליגה לא תחודש, דבר שהיה מקל כלכלית על המועדון. הקבוצה מהשרון מדורגת במקום השמיני, במרחק 13 נקודות מהקו האדום וישנה תחושה של גארבג' טיים. ביום ראשון יוזמנו כל השחקנים לפגישה עם הנהלת המועדון, לאחר שהישראלים הוצאו לחל"ת. כולם יידרשו לקצץ, כולל הזרים שטרם חתמו על המתווה.

"יש אי וודאות בנוגע לכל השחקנים שהוצאו לחל"ת", אמר היועץ המקצועי, אורן גולן. "השחקנים בקבוצה שלי הם ספורטאים ורוצים לחזור לשחק כדורגל, הם רוצים לצאת מהבית ולהרגיש דשא. כולנו רוצים לחזור לכר הדשא, גם אם במחיר של סיכון הבריאות. יש שחקנים בקבוצה שלי שמוכנים לשלם כסף כדי לחזור לשחק, ואחרים שמסתכלים רק על התלוש משכורת שלהם. שחקן שרואה את העתיד שלו במועדון ישחק. רועי זיקרי חוזר בסוף העונה להפועל תל אביב, אך הוא רוצה לשחק".

במועדון מעריכים כי לא כל השחקנים יסכימו לקצץ, מה שיוביל את המועדון לשחק בסגל דליל בפלייאוף התחתון, וגולן העביר מסר ברור: "שחקן שלא יסכים לקצץ אני אגיד לו שיישאר בבית וימשיך בחל"ת, שחקן כדורגל צריך לשחק ולשמור על כושר. השחקנים צריכים את הפועל חדרה יותר בתקופה הזו. אני מאמין שהדברים יסתדרו, נמצא את הדרך".

חדרה היא הקבוצה היחידה בליגה עם שלושה זרים בלבד בעקבות שחרורו של ג'וניור אוזוקווה והפציעה של ג'ונתן סיסה שגמר את העונה. "יהיו טענות לגבי קבוצות, יש בעיות רבות כמו עם הזרים", הסביר גולן והתייחס לעובדה שחדרה תחל באימונים יותר משבועיים אחרי רוב הקבוצות: "ברמה הפיזיולוגית, שבועיים-שלושה זה לא מספיק. יש סכנת פציעות, סגרו שחקנים חודשיים במאה מטר מרובע".