הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אם הכללים ישמרו, קיים סיכוי אפסי ששחקן ידבק"

שחר שאל על מספר החילופים, מורן מאירי ממכבי ת"א תהה מה יקרה אם שחקן יידבק, משה חוגג ביקר את המנהלת ושרצקי תקף את נס ציונה ("לא אדחה את הגעת הזרים בגלל שאחרות רוצות לחסוך"). נציגי קבוצות ליגת העל והלאומית שוחחו, אלה עיקרי הדברים

יגאל גולדשטיין ומוטי פשכצקי  07.05.20 - 19:00

כשההודעה על חזרת הכדורגל רק יצאה, רבים מחובבי הז'אנר שיפשפו עיניים כדי להאמין, אבל מסתבר שהדרך לשם לא כל כך פשוטה. היום (חמישי), יממה אחרי ההודעה הכל כך משמחת, בעלי הקבוצות החלו להציף לא מעט סימני שאלה לאוויר בישיבות שנערכות בחדרי חדרים.

כזכור, על פי המתווה שסוכם, יחוייבו שחקני הקבוצות לשהות בבידוד ביתי מלא לכל תקופת האימונים והמשחקים, למעט הנסיעות עצמן, במהלכם יחוייבו בבדיקת חום ותסמינים - כמו בכל יום. הקבוצות יחזרו לאימונים מלאים ב-10 במאי ובסוף החודש, זה סוף סוף יקרה - המשחקים ייצאו לדרך.

אבל לא כולם מסכימים עם המתווה כפי שהוא בשיחת הזום בין נציגי קבוצות ליגת העל והלאומית. נציגי מכבי ת"א העלו בפני כלפון את שאלת 'אם שחקן נדבק בקורונה'. יו"ר המנהלת ענה בתגובה: "כל הקבוצה צריכה להיכנס לבידוד. כרגע אלו ההנחיות ויתקבלו אחרות תוך כדי. סיכוי אפסי ששחקן ידבק אם ישמרו על הכללים".

בעלי מכבי חיפה, יעקב שחר, נכנס לעובי הקורה יותר והתייחס לנושא חמשת החילופים. שחר שאל בישיבה אם הנושא אושר על ידי אופ"א, כפי שדווח בשבועות האחרונים, אך התבשר כי הנושא עדיין בבדיקה. למעשה, על פי הדיווחים, רק בשבוע הבא תהיה תשובה חד משמעית בנוגע לחמשת החילופים. בעלי הפועל רעננה, אשר אלון, לעומתו, דרש להעמיד את לוח המשחקים להצבעה נוספת.

גם משה חוגג, בעלי בית"ר ירושלים, העלה שאלה משלו: אם מותר לקיים התקהלות של עד 50 אנשים, יהיה מותר להכניס את אותה כמות למשחקים? בתגובה, גרוטו הסביר לו כי כל אנשי הצוות, אנשי תקשורת ושאר העוסקים במלאכה הם כבר יותר מ-50 אנשים. עוד הוסיף חוגג: "אנחנו מפרישים להתאחדות 10 אחוזים מהמינויים, אז שיחזירו לנו שליש כדי להקל", אבל לא קיבל תשובה. מעבר לכך נשאל האם יש אפשרות לשחק בעוד אצטדיון עם עלות נמוכה, אך תשובתו של כלפון הייתה: "אם אין גישה ל-VAR, אז לא לגבי העונה הזו. לעונה הבאה זה ייבדק".

עוד לפני כן, הראשון להביע התנגדות למתווה היה איזי שרצקי, בעלי ק"ש, שיצא תחילה נגד הבידוד ולאחר מכן הציע להמשיך את העונה הנוכחית מאותה נקודה בה הופסקה, אך בעונה הבאה. כלומר, שרצקי מציע לדלג על עונה ולמעשה לאחד בין העונה הנוכחית והעונה הבאה.

שרצקי גם טען כי יתקל בבעיה בנוגע לזרים, שחוזיהם מסתיים במאי והם לא מעוניינים להישאר בישראל - אותה בעיה איתה תתמודד נס ציונה, שביקשה לדחות את תחילת הליגה בארבעה ימים כדי שהזרים שלה יוכלו להשתלב בלו"ז, ונענתה בשלילה. "השארתי את השחקנים הזרים ושילמתי להם, אני לא מוכן לדחות את זה בגלל שקבוצות אחרות רצו לחסוך", אמר שרצקי, ופנה לכלפון בשאלה "למה לא להתחיל עוד חודש, כשהכל ייגמר?". בתגובה, יו"ר מנהלת הליגות ענה: "כבר נצטרך להתחיל את העונה הבאה".