"אנחנו במצוקה": יו"ר נס ציונה קורא לעזרה

דודו עוז: "צריכים לעזור לקבוצות הקטנות. זה משבר עולמי"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  16.05.20 - 13:36
תחילת כתבה

עם פתיחת משחקי הפלייאוף התחתון בתחילת החודש הבא, סקציה נס ציונה, שמדורגת מתחת לקו האדום, תילחם על חייה בליגת העל. בינתיים, למועדון הצנוע יש מאבקים לא פשוטים גם מחוץ לכר הדשא בעקבות משבר הקורונה. "צריכים לעזור לקבוצות הקטנות שנמצאות במצוקה תקציבית. עסקים מתרסקים, זה משבר עולמי", קרא יו"ר המועדון דודו עוז.

"אין לנו בעלים פרטי, אנחנו קבוצה עירונית", מפרט דודו עוז את קריאתו לעזרה, "יש לי אחריות ציבורית. אנחנו מקבלים כספים מהעירייה, מהמנהלת ומספונסרים. סך הכסף שמגיע מסונפסרים הוא 800 אלף שקלים, אבל אחד מהם הגיע לחדלות פרעון ו-80 אלף שקלים אבדו".

כעת, בנס ציונה מבקשים עזרה דווקא מעיריית פתח תקווה. "אין לנו מגרש ביתי, ניסינו לשחק באצטדיון בנס ציונה, אבל הדרישות היו שונות. פניתי לעיריית פתח תקווה, ביקשנו לשחק באצטדיון המושבה ללא עלות, הם לא הסכימו ואמרו שנצטרך לשלם קנס של עשרות אלפי שקלים במידה שנעבור לאצטדיון אחר. רצינו לעבור לשחק באצטדיון רמת גן, אבל לא נתנו לנו להשתחרר מההסכם. בירושלים, בתל אביב ובחולון סייעו למועדונים".

נס ציונה הייתה אחת מהקבוצות שהוציאה את השחקנים לחופשה ללא תשלום (חל"ת) וכן אפשרה לזרים לשוב למולדתיהם. "לאור המשבר, נאלצנו להוציא שחקנים וצוות לחל"ת וכשהייתה הנחייה לחזור לאימונים, עשינו את זה. ניסינו להביא את הזרים שלנו שפרוסים בעולם. נעזרנו בשגרירת אלבניה בין היתר", סיפר היו"ר וסיכם עם מבט לעתיד: "יש לנו סיכוי טוב להישאר בליגה. ניצחנו כבר את רעננה וגם את ק"ש. זה אתגר".

נס ציונה, כאמור, מדורגת מתחת לקו האדום, אבל היא רחוקה נקודה בלבד מחוף מבטחים. היא צפויה לפתוח את דרכה בפלייאוף התחתון ב-3 ביוני במשחק חוץ מול הפועל חדרה.