עוצמת המכה: מכבי תל אביב מתכננת קיצוץ רוחבי

לראשונה בעידן מיץ' גולדהאר: תקציב הקבוצה צפוי לרדת מתחת לרף 100 מיליון השקלים, לשחקנים תוצע הפחתה בשיעור של 40% משכרם. טיבי בספק להפועל חיפה, פיבן יחליפו?

תומר לוי
תומר לוי  19.05.20 - 09:33
תחילת כתבה

משבר הקורונה לא רק היה בריאותי, אלא גם כלכלי. עסקים רבים "חטפו מכה" מהתפרצות הנגיף ששיתקה את העולם למעלה מחודשיים, כשהספורט - כמובן - אינו יוצא דופן. כעת, מתברר שגם הקבוצה החזקה ביותר בכדורגל הישראלי נפגעה - אפילו באופן עמוק.

ע"פ הערכות, תקציב מכבי תל אביב צפוי לרדת מרף 100 מיליון השקלים, לראשונה מאז רכש מיץ' גולדהאר הקנדי את הקבוצה בקיץ 2011. משמעות הדבר, היא קיצוץ רוחבי בכל המחלקות - כולל, כמובן, בשכר השחקנים לעונה הבאה.

ההחלטה על התקציב אינה סופית, ורק ברגע שתתקבל החלטה שכזו, ניתן יהיה לנהל מגעים עם השחקנים. בקבוצה צפויים לשבת עם כל השחקנים שמסיימים חוזה, כאשר ההערכות מדברות על קיצוץ דומה לזה שהיה בחודשים מרץ-יוני, ויעמוד על 40% משכר ה"נטו" (אחרי מס).

ובנושא אחר: הבלם איתן טיבי עדיין לא חזר לאימונים מלאים, ובמכבי ת"א מעדיפים להחזיר אותו לעניינים בהדרגה. לא ברור אם הבלם הוותיק ישותף במשחק האימון האחרון של הקבוצה נגד בית"ר ת"א/בת ים מהליגה הלאומית. אם באמת החזרה תתעכב, שחר פיבן צפוי לתפוס את מקומו ב-11, במשחק הליגה הקרוב מול הפועל חיפה.