מנכ"ל הבורסה לניירות ערך ישמש כיו"ר ב"ש

השחקנים הופתעו ממינוי בן זאב, שעומד בראש הספונסר הראשי של ליגת העל. הנאמן יקצץ פחות מ-50%?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  21.05.20 - 11:28
תחילת כתבה

ניגוד אינטרסים בהפועל באר שבע? האדומים  הודיעו היום (חמישי) על מינויו של מנכ"ל הבורסה לניירות ערך איתי בן זאב ליו"ר המועדון. ההחלטה באה בהמשך פרישתה של אלונה ברקת מהקבוצה והעברת סמכויות הניהול לעורך דין יצחק יונגר, המשמש כנאמן המועדון.

השחקנים הופתעו מהמינוי משום שמדובר בספונסר הליגה שמעניק כסף למנהלת ולקבוצות וכעת יצטרך לתמוך בתוכנית הקיזוז של הנאמן.

בן זאב ישמש כיו"ר המועדון בהתנדבות מלאה ולבקשתו המינוי יהיה לשנה אחת, במהלכה הוא יגבש דירקטוריון פעיל ומקצועי ויפעל להעברת המועדון לעצמאות ניהולית ופיננסית. את התפקיד הוא ימלא במקביל להיותו מנכ"ל הבורסה לניירות ערך.

״אני שמחה שאיתי הסכים לקחת על עצמו את תפקיד יו״ר המועדון. אני מאמינה כי ניסיונו העסקי כמו ניסיונו הניהולי המוצלח, יאפשרו להוביל את המועדון לחוף מבטחים בתקופה מאתגרת ואף להצליח ולשמור על מעמדו כמועדון בסטנדרט אירופאי", מסרה ברקת.

מלבד זאת, בהפועל באר שבע מתחילים להבין שקיצוץ של 50% כפי שחשב תחילה הנאמן, עו"ד יצחק יונגר, מביא למרמור בקרב השחקנים, וקיצוץ רוחבי כזה לא ייצא אל הפועל אצל רוב הסגל. "יונגר מבין שעלה על עץ גבוה מדי", אמרו כמה משחקנים בקבוצה.

אחרי שאוהד לויטה התבקש לקצץ ב-45% וחתם בסופו של דבר על קיצוץ של כ-30%, מנכ"ל הקבוצה אסי רחמים ישב עם אנתוני וארן והגיש לו הצעה דומה אחרי שהנאמן עמד על כך שהחלוץ יקצץ גם הוא ב-45% מהמשכורת שלו.

בעוד לויטה הסכים אחרי שהובטח לו להיות השוער הראשון, וארן עדיין מתלבט. לחבריו הוא אמר: "באתי לקראת ב"ש כשהגעתי מבית"ר ירושלים. ויתרתי על חוזה לעוד עונה שם כדי לבוא ולהתקדם עם ב"ש ועכשיו אחרי שכבר קיצצתי רוצים לקצץ לי עוד סכום לא מבוטל". החלוץ הצרפתי-יהודי שמע את רחמים והבטיח לחשוב על ההצעה החדשה, ונקבע שהצדדים ישוחחו שוב בשבוע הבא.

בב"ש מעריכים שאם אורן ביטון יקבל הצעה דומה, ולא 40% כפי שהתבקש לקצץ תחילה וסירב, ייתכן וגם המגן שמחזיק בחוזה לעוד שלוש עונות יסכים לבוא לקראת המועדון לגבי העונה הבאה בלבד. בב"ש לחוצים על אורן ביטון מאחר ושון גולדברג הבהיר בשיחות סגורות שהוא לא מעוניין להישאר במועדון מבירת הנגב.

 בעניין אחר, סאגת בן ביטון, שהגיעה אתמול (רביעי) לסיומה החיובי אחרי שיחה בין השחקן לבין המאמן יוסי אבוקסיס (כפי שפורסם לראשונה בערוץ הספורט), הובילה לתחושות טובות בקרב אנשי הקבוצה, שקיוו שהשניים יעברו את המשבר לטובת המשך המשחקים בליגה ובגביע. המגן הימני יקבל היום דקות במשחק האימון מול הפועל רמה"ש, שיתקיים באצטדיון גרונדמן, אך לא ברור אם יפתח.

רמזי ספורי, שנפגע במשחק מול מכבי נתניה, עבר בדיקת אולטרסאונד בה התברר שהוא סובל מדלקת. הקשר יחמיץ את המשחקים הקרובים מול בית"ר ירושלים והפועל ת"א, כשעדיין לא ברור אם המשחק מול האדומים מתל אביב ייערך בטוטו טרנר בשל הליקויים באצטדיון וסגירתו עד למועד לא ידוע. בעירייה ביקשו לקבל ארכה להסדרת הליקויים, וייתכן ותתקבל תשובה חיובית, כך שעדיין ישנו סיכוי שהמשחק מול הפועל ת"א ישוחק בבית.

חוץ מספורי, גם לואי טאהא עדיין פצוע, וכן אור דדיה הצעיר, שסובל מדלקת בשרירי הבטן, אמנם חזר לאימונים, אבל עוד לא כשיר במאת האחוזים. אבוקסיס מצפה לראות היום שיפור ממשחק הניצחון על מכבי נתניה, כשייתכן ויתרגל שוב את שיטת שלושת הבלמים כהכנה למשחקי הליגה, ובעיקר למשחק חצי גמר הגביע מול בני יהודה.