אורוש ניקוליץ': התעלומה שמכבי ת"א לא מצליחה לפתור

הוא הגיע כרכש של איביץ', אבל בשנה וחצי רשם 15 דקות בלבד. אורוש ניקוליץ' הוא עדיין תעלומה במכבי ת"א עם 3 פציעות קשות ב-3 מקומות שונים, רגע מדאיג בו הגיע לאימון צולע וחוזה גבוה, שעלול ליצור לא מעט כאבי ראש בקיץ. מה באמת עובר על הקשר הסרבי

תומר לוי
תומר לוי  28.05.20 - 14:25
תחילת כתבה

אורוש ניקוליץ' היה אמור להיות התוסף לדלק של מכבי ת"א, זה שיעשה את ההבדל בין קבוצה אלופה לקבוצה שמגיעה לליגת האלופות. הסרבי שהבריק בליגה הסרבית חתם בדצמבר 2018 במכבי ת"א ואמור היה להיות החיזוק של חלון החורף, אלא שמאז הוא רשם 15 דקות בלבד (!) בשנה וחצי.

ניקוליץ' שחזר מהפציעה היה אמור לעמוד לרשות איביץ' עם החזרה מפגרת הקורונה, אלא שכאבים עזים בברך גרמו לו שוב להיפצע והוא לא צפוי לחזור לשחק גם העונה. האם זה תוצאה של מקריות או שמא הכתובת הייתה על הקיר? ניסינו לבדוק.

"לא קרה משהו כזה קודם בקריירה שלו"
ניקוליץ' הצטרף בדצמבר אחרי עונת משחקים אינטנסיבית בבלארוס, בה רשם 20 משחקים וכבש 4 שערים במדי דינמו מינסק. במקום לקחת חופשה כמו רוב השחקנים, מיד עם סיום העונה בבלארוס ניקוליץ' נחת בישראל והתאמן כדי לעמוד לרשות מכבי ת"א בינואר, במה שעלול להתברר כטעות הקריטית שביצע.

יחד עם זאת, באימונים שעוד לפני פתיחת החלון הוא נפצע במפשעה, ובהמשך אובחן כסובל מקרע. למי שתהה, הסרבי עבר בדיקות רפואיות מקיפות במכבי ת"א, כך שהפציעה הראשונה היא תוצאה של אירוע שהתרחש רק בתקופתו במכבי ת"א.

"ניקוליץ'? מקצוען אמיתי. הוא תמיד היה מתאמן הכי חזק בקבוצה וכל היום היה נמצא בחדר כושר", סיפר לערוץ הספורט חברו לשעבר בדינמו מינסקי ואקס בני יהודה, דינקו טרבוטיץ', "היו לו כמה פציעות קטנות במינסק, אבל לא משהו רציני, רק שבוע-שבועיים. לא משהו רציני. אני לא מצליח להבין מה קורה לו בישראל, ונראה שגם הוא לא ממש מצליח. אורוש מתוסכל, מאוד מתוסכל. הוא אופטימי, אבל לא מבין איך ולמה זה קורה".

"זה צירוף מקרים", הסביר לערוץ הספורט סרגיי גורנקו, מאמנו בדינמו מינסק, "הוא עובד המון לבד בחדר כושר, לא מדובר בשחקן עצלן. אצלנו הוא שיחק כל העונה ולא הייתה שום בעיה. אין לו שום בעיה כרונית, אלא רק חוסר מזל".

חזר ונפצע, חזר ונפצע
אחרי שנותח במפשעה בפינלנד, ניקוליץ' חזר לשחק עם פתיחת העונה וקיבל 3 דקות מול הפועל חדרה ו-15 דקות מול בית"ר ירושלים, אלא שאז חוסר המזל שוב הכה בו. באחד האימונים הקשר שוב נפצע, הפעם בשריר הארבעה ראשי, ואובחן כסובל מקרע (כמו דור פרץ) שאילץ אותו לעבור שוב ניתוח, והפעם להיעדר עד אפריל. הסרבי שוב נותח והקפיד להעלות אימונים מהליך השיקום, אותו עבר בחדרי הכושר יחד עם אייל גולסה, שגם כן התאושש מפציעה.

אחרי החזרה לאימונים בתום פגרת הקורונה, ניקוליץ' הרגיש נהדר. הוא התאמן במשך שבועיים עם החברים לקבוצה, עם מגע והיה נראה כאילו הוא יהיה כשיר לפלייאוף. יחד עם זאת, אז ניקוליץ' התחיל לחוש כאבים בברך, כזכור הפציעות הקודמות היו במפשעה ובשריר הארבעה ראשי, שכן מדובר בפציעה חדשה לחלוטין.

במכבי ת"א נזהרו ולכן ניסו להוריד ממנו עומסים, אבל הכאבים העזים המשיכו. שחקנים במכבי ת"א העידו שניקוליץ' היה מגיע לאימונים כשהוא צולע וממש מתקשה בהליכה. הצוות הרפואי נתן לו כדורים וזריקות כדי להקל על הכאב, אולם הכאבים בברך לא הפסיקו. "כואב לנו עליו, אין דרך אחרת להגיד את זה", שחקן במכבי ת"א העיד, "הוא מתאמץ ומאוד רוצה לחזור, ופשוט אין לו מזל. לראות אותו עובד כל כך קשה, ובסוף נכנס למתחם צולע, זה שובר את הלב, כי הוא ממש מקצוען. אני בטוח שגם מנטלית לעבור את זה, זה לא קל. במעט שראינו, מדובר בשחקן איכותי מאוד שיכול היה מאוד לעזור לנו".

בעקבות הפציעה החדשה, ניקוליץ' ימריא לסרביה לטיפול בה, והוא צפוי לסיים את העונה. לא ברור האם ימשיך לעונה הבאה, אבל לסרבי יש עדיין חוזה לשלוש שנים נוספות בשכר של 300 אלף יורו לעונה. במכבי ת"א מבינים שלא יהיו הצעות מקבוצות שייקחו את חוזהו במצבו הבריאותי כרגע, והם יצטרכו לקבל החלטה מה לעשות איתו.

כזכור, ניקוליץ' הוא רכש עליו התעקש אישית ולדימיר איביץ', שבעצמו ככל הנראה יעזוב בקיץ. מתי במכבי ת"א יספיקו ליהנות מהנדוניה הסרבית שהשאיר? על זה אף אחד לא יכול לענות בשלב זה.