"ייתכן שאם יהיו הצעות נשחרר את שהר בחינם"

מנכ"ל הפועל ב"ש, אסי רחמים, שבר שתיקה ב"חמש באוויר": התקציב ("בין 35 ל-40 מיליון ש"ח"), בן זאב ("חיפשנו מישהו שינהל את המועדון, לא מפריע לי שאוהד קבוצה אחרת") והקיצוץ ("עברנו את המשבר הזה כפול יותר מכל קבוצה אחרת בארץ ובעולם")

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  25.05.20 - 16:56
תחילת כתבה

מנכ"ל הפועל באר שבע, אסי רחמים, שבר היום (שני) שתיקה ובראיון ל"חמש באוויר", התייחס להצהרות הקודמות שלו שלא יישאר בקבוצה ולא יישב עם שחקנים בשל בעיה רגשית מולם. "לא התהפכתי", קבע המנכ"ל. "אמרתי שאני נשאר לפחות עד סוף העונה כדי לטפל בנושאים כמו אירופה, בקרה וכל מה שכרוך בלהכין את הקבוצה. הרצון שלי לעזיבה לא היה אקט מחאה. ככל שהדברים נעו קדימה, ראיתי שהשחקנים והצוות נרתמים כמו גם אוהדים וראש העיר לתוך התהליך ההבראה הזה כדי  שהפועל ב"ש תעמוד על הרגלים ותהיה קבוצה תחרותית. זה עזר גם לי לקבל את ההחלטה להמשיך".

המנכ"ל נשאל על חלוקת התפקידים בינו לבין הנאמן, עו"ד יצחק יונגר והיו"ר החדש, איתי בן זאב, והחמיא לשניים: "עו"ד יונגר עושה עבודה מצוינת והוא חלק בלתי נפרד מכל התהליך. אני מקווה שיהיו עוד הצלחות כדי להעמיד קבוצה טובה וחזקה". עוד נשאל רחמים אם יונגר הוא קבלן בנייה או קבלן הריסה, והשיב: "אי אפשר להשתמש במונחים חריפים כל כך. התשתית החזקה שנבנתה בשנים האחרונות היא תשתית שתסייע לנו גם היום".

 למרות העבודה שבן זאב אוהד הפועל תל אביב ויונגר את הפועל חיפה, רחמים לא רואה בכך בעיה: " לא מפריע לי, חיפשנו מישהו שינהל את ענייני המועדון. איתי יעמוד בראש הדירקטוריון שאותו הוא יקים ויהיה הגוף שינהל, זה צעד מצוין. המנהלת התייחסה לזה שהוא לא יישב בדירקטוריון שלה והעניין הזה נבחן משפטית לכל מי שאומר שיש כאן בעיתיות. אי אפשר לומר על איתי שהוא שכיר חרב, הוא בא למטרה מסוימת. זה מאתגר אותו להיות פה".

 בעוד מכבי חיפה ומכבי תל אביב עוד לא דיברו עם שחקנים לגבי העונה הבאה, באר שבע דורשת מחלק שחקניה קיצוץ של 50 אחוז בשכרם ב-2020/21 כבר מעכשיו: "ברגע שאתה אומר לשחקנים את הכל בפנים, גם בעת הלא פשוטה הזו, השיחות נעשות ברוח טובה. הפועל ב"ש עברה את המשבר הזה כפול יותר מכל קבוצה בארץ ובעולם. הסיפור עם אלונה הוא חתיכת טלטלה. לגבי הקיצוצים, למה לא זוכרים מה היה למשל עם מיגל ויטור, שבשנתיים שהיה פצוע וחוזהו שודרג?  לא טבעי בעיניכם שהעולם עובר טלטלה, וברוח טובה יבואו שחקנים שהמועדון תמך בהם ויגידו שהיום הם עומדים לצד המועדון ועוד עם חיוך? יש בזה רע?".

עם שכר של חצי מיליון יורו בעונה, בן שהר הוא המשתכר הבכיר בבירת הנגב. האם החלוץ ימשיך בקבוצה בעונה הבא ויסכים לקיצוץ של 50 אחוזים? "כל אחד עושה מה שטוב לו. אני בטוח שאם יהיו לבן הצעות טובות יותר הוא ישקול אותם. יכול להיות שאם יהיו לו הצעות, נשחרר את שהר בחינם. נצטרך לראות איזו הצעה תגיע ומה נצליח עם חלוצים אחרים. הצוות המקצועי סימן את המטרות ואנחנו ישבנו עם המספרים. אם לא נגיע לסיכום אז נצטרך לעשות התאמות".

אז על כמה יעמוד התקציב? "בין 35 ל-40 מיליון ש"ח, 50 אחוזים פחות מהתקציב שהיה בעונה שעברה. אני מזכיר לכם שהאליפות הראשונה שלנו הושגה בתקציב של פחות מ-50 מיליון ש"ח. זה לא תקציב שאי אפשר להעמיד איתו קבוצה טובה".

 רחמים התייחס לטענות שישנם שחקנים ממורמרים כמו ארנסטס שטקוס, אנתוני וארן, אורן ביטון, דוד קלטניס, בן ביטון, בן שהר ועוד, במיוחד לאור העובדה שיוסי אבוקסיס התבקש לקצץ 30 אחוזים משכרו, בעוד הם 50 אחוזים: "אני לא חושב שיש במועדון שלנו מישהו שמסתכל על האחר. ישבנו ובנינו מסלול קיצוץ שלא דומה אחד לשני. שחקנים שמרוויחים סכומים גבוהים יקצצו יותר: שחקני דרג ראשון בשכר 50 אחוז, דרג שני 40 אחוז, ודרג שלישי בין 20 ל-30 אחוז. אנחנו חווים קיצוצים גם במסגרת העירייה וכספים שהועברו בעבר לא יועברו היום, כך שאנחנו מקווים לסיים את ענייני הקיצוץ עד לסוף השבוע הקרוב".

ומה לגבי מושאלים שאמורים לחזור כמו אריאל הרוש וקווין טאפוקו? " נקווה שתימצא להם קבוצה, הרוש עשה כמה משחקים טובים בהולנד. ואם לא, נצטרך להתמודד. אני לא רואה מצב שהרוש לא מוצא קבוצה בעונה הבאה".

ואם כבר שוערים, כרגע אוהד לויטה חתם בעוד ארנסטס שטקוס לא מוכן לקצץ, ורחמים שנשאר על העמדה בין הקורות בעונה הבאה השיב: "עם שטקוס התחילו שיחות. הוא דמות מאוד מוערכת וגם התבקש לקצץ בשכרו. אני מאמין שהדברים עם השחקנים ייסגרו. לדעתי יש אצלנו מכנה משותף, שכל אחד לפי גודל החוזה שלו מתבקש בצורה הוגנת לקצץ בשכרו".

לסיום, נשאל המנכ"ל היוצא אם יש רוכש על הפרק והשיב: "אין רוכש אחר ואין מו"מ כרגע עם אף אחד".