מכבי חיפה: הקבוצה לא תרכוש שחקנים לקראת העונה הבאה

יעקב שחר קיבל החלטה עקרונית, לפיה הירוקים יצרפו רק שחקנים חופשיים. "לרוב הסגל יש חוזה, נוכל להגיע רחוק", אמרו בכרמל. בלבול ממשיך להתלבט בין שועה לסלליך בשבת

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  26.05.20 - 07:00
תחילת כתבה

בעקבות משבר הקורונה והנזקים הכלכליים שנגרמו ממנו, בעלי מכבי חיפה יעקב שחר קיבל החלטה עקרונית: לקראת העונה הבאה, בניגוד כמובן לעונות קודמות, המועדון מהכרמל לא ירכוש שחקנים, לא זרים ולא מקומיים; המשמעות היא שהמאמן בעונה הבאה, בין אם זה מרקו בלבול ובין אם זה כל אחד אחר, יצטרך לקחת בחשבון כי יוכל לחפש אך ורק שחקנים חופשיים.

"יענקל'ה מרוצה מהסגל שנבנה ולמעט שלושה שחקנים שמסיימים חוזה, ליתר יש חוזה גם לעונה הבאה", אמר גורם במועדון והוסיף: "מכבי חיפה הוכיחה העונה שיש לה סגל חזק. עם חיזוק נקודתי בלבד וניסיון של עוד שנה, הסגל הזה יכול להוביל אותנו רחוק מאוד". אגב, השלושה שמסיימים חוזה בסוף העונה הם ארנסט מאבוקה, סינטיהאו סלליך וג'ו קוזמינסקי. בינתיים הם האריכו את החוזה בחודש נוסף, כלומר ישלימו את העונה עם הירוקים, ורק לאחר מכן יחליטו בחיפה אם לממש את האופציה עליהם.

בתוך כך, בהנהלת מכבי חיפה טרם החליטו על כמה יעמוד הקיצוץ של השחקנים לעונה הבאה. ראשי המועדון ממתינים לדעת אם המשחקים בעונה הבאה יהיו ללא קהל ועד כמה ייפגעו בהכנסות מהספונסרים השונים, אם בכלל, בטרם יקבלו את ההחלטה. השחקנים מצידם מרוצים מאוד מכך ששחר, סגנו עוזי מור והמנכ"ל אסף בן דב לא ממהרים לבקש מהם לקצץ סכום כזה או אחר.

ויש גם חדשות על כדורגל: לקראת המשחק מול הפועל תל אביב בשבת - הראשון במסגרת הפלייאוף העליון - ממשיך בלבול להתלבט בין ירדן שועה לסינטיהאו סלליך. כמו כן, המאמן צפוי להמשיך לתרגל בימים הקרובים את רז מאיר כקשר אחורי. חלק מהשחקנים, אגב, טען כי עדיף שמאיר יתופקד כמגן שמאלי בהיעדרו של סאן מנחם המוצהב ולא אקוים אוטין.