צפירת הרגעה בהפועל באר שבע: אין לזריהן קורונה

המועדון מבירת הנגב קיבל את הבשורה המשמחת אחרי שתוצאות הבדיקה פורסמו. השחקן שנבדק לאחר שהיה לו חום של 39 מעלות יוכל לחזור לאימונים ולעמוד לרשות אבוקסיס

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  27.05.20 - 17:43
תחילת כתבה

פרסום ראשון: היו חששות בכל רחבי המדינה בנוגע לחזרת הכדורגל ביום שבת, אבל היום (רביעי) הגיעה הבשורה שהרגיעה את הבלאגן - לניב זריהן אין קורונה. תוצאות הבדיקה הגיעו ויצאו שליליות, וכעת במועדון יכולים לנשום לרווחה, וכנראה גם כל קברניטי הכדורגל בישראל.

במנהלת הליגה הגיבו לתוצאות: "תוצאת בדיקת הקורונה שנערכה אתמול לניב זריהן חזרה לשמחת כולנו כשלילית. מבקשים לאחל בריאות שלמה לניב ומבהירים לשחקנים ולצוותים המקצועיים לשמור על הנחיות משרד הבריאות בנושא מתווה הבידוד".

כזכור, ההכנות לחזרה מפגרת הקורונה היו יכולות לקבל תפנית חדה לכיוון הלא נכון, כשהבוקר הודיע זריהן לראשי הפועל באר שבע כי החום שלו, שעמד על 39 מעלות אתמול, טרם ירד, למרות התרופות שקיבל, כשבמקביל הוא ממשיך להרגיש חלש, חסר תיאבון ועם כאבי גרון. בזמן ההמתנה לתוצאות, במועדון אמרו: "לא רוצים לחשוב מה יקרה פה, אם יתברר שניב נדבק בקורונה". בהתאם, אנשי משרד הבריאות קיבלו דיווח ועקבו אחר הנושא, כמו גם אנשי מנהלת הליגה.

בינתיים, במועדון ממשיכים לדון בקיצוצים. בהיעדרו של הנאמן, עורך הדין יצחק יונגר, הודיע המנכ"ל אסי רחמים שאם ירצה להילקח בחשבון מקצועית לעונה הבאה, ייאלץ רמזי ספורי לקצץ 40 אחוז בשכרו לעונה הבאה. שיחות נוספות יתקיימו עם בן ביטון, שהתבקש לקצץ ב-50%, ועם קייס גאנם שלו הוצעה הפחתה של 15%.

"קייס מרוויח 27 אלף שקלים בחודש", אמרו בסביבתו של גאנם, "אז להוריד לו מזה אפילו שקל זה הזוי. הוא עוד לא הגיע לבאר שבע וקיצצו לו כבר 50 אחוז, ועכשיו - במקום לבנות אותו כחלוץ מוביל - רוצים לקצץ לו עוד? איפה נשמע דבר כזה?". כזכור, גאנם היה מהבולטים שבשחקני הפועל באר שבע במשחקי ההכנה, וכבש שלושה שערים בשלושת המשחקים האחרונים. הוא צפוי לפתוח מול בית"ר ירושלים בשבת. בתשובה לסוגיות הקיצוץ, ספורי וגאנם הפנו את רחמים לסוכנם, אבי נמני.

במקביל, עושה רושם שקיימת התקדמות במשא ומתן עם בן ביטון ודוד קלטינס בנוגע לקיצוץ. מדובר על קיצוץ לחודש וחצי הקרובים בלבד (עד סוף הליגה) כשלאחר מכן, יהיו מוכנים השניים לשבת גם על העונה הבאה. הדברים דומים גם באשר לבן שהר, כשסוכנו רונן קצב ביקש מאנשי באר שבע שלא לשבת בשלב זה על קיצוץ, ולכבד את בקשתו של החלוץ להתרכז במטרות שנותרו העונה. שהר, המשתכר הגבוה בקבוצה, צריך לקבל בקרוב מיליון שקלים מאלונה ברקת עבור רכישת כרטיסו, על פי החוזה שנחתם בין השניים.