ולדימיר איביץ': "לא מצפים לכדורגל מושלם, אבל נהיה טובים"

המאמן הסרבי ומכבי תל אביב מוכנים. דור פרץ: "לא קל שרק אנחנו בבידוד"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.05.20 - 19:32
תחילת כתבה

הליגה חוזרת וכולם כבר סופרים את הדקות. אחרי כשלושה חודשים ללא כדורגל גם מכבי תל אביב תשוב בשבת הקרובה לדשא כשתארח באיצטדיון בלומפילד את הפועל חיפה למשחק הראשון של הפלייאוף העליון. הערב (רביעי) מוליכת הטבלה קיימה מסיבת עיתונאים בה דיברו בין היקר ולדימיר איביץ' ודור פרץ.

המאמן התייחס לפגרה הכפויה ומאמין שהצהובים יצא מזה חזקים יותר: "אנחנו מרגישים בסדר, זו היתה תקופה קשה עבור כל העולם ואני מאמין שסיימנו עם המצב הזה", אמר איביץ' בתחילת דבריו, "אני רוצה להאמין שהתקופה שמצפה לנו תהיה שונה, דומה למה שידענו לפני שלושה-ארבעה חודשים. שנהיה בטוחים ובריאים ונחזור לעשות את העבודה שלנו".

הסרבי דיבר גם על העובדה שישחקו ללא קהל וכיצד זה ישפע את השחקנים: "כדורגל שונה כשאתה משחק עם קהל או בלעדיו. אף אחד לא אוהב לשחק ללא אוהדים. כל הקבוצות יתגעגעו לקהל שלהן, אבל אני מאמין שבעתיד המצב ישתנה והאוהדים יחזרו ליציעים מהר ככל האפשר. כרגע הדבר הכי חשוב הוא להישאר בריאים. ההחלטה לחדש את הליגה נכונה, כולנו רוצים לשחק ולסיים את הליגה על המגרש".

"אחרי שלושה חודשים בדרך כלל אין ציפיות לכדורגל מושלם, אבל אני מאמין שאנחנו ברמה טובה, אולי לא הכי טובה שלנו, אבל אף אחד לא יכול להיות כרגע בשיא הכושר. זה דומה לתחילת עונה באוגוסט כשאתה חוזר אחרי תקופה ארוכה וברור שנצטרך זמן עד שנחזור לרמה בה היינו. נהיה מוכנים מהמשחק הראשון כי כמובן שכל משחק חשוב ואנחנו משחקים על 3 נקודות בכל משחק".

המאמן גם התייחס לכישרון העולה, פארפה גויאגון שצפוי לקבל דקות משחק במחזורים הקרובים: "אנחנו מכירים אותו מהאקדמיה שלנו. אני יודע שהוא הגיע בשנה שעברה וברור שיש לו איכות. לקחנו אותנו לעבוד איתנו בתקופה האחרונה, הוא יכול לתת לנו פתרונות במהלך הפלייאוף ואני מקווה שהוא יהיה איתנו".

גם דור פרץ דיבר במסיבת העיתונאים כשהקשר צפוי לחזור לאחר הקרע בגיד מחודש אוקטובר: "אני מרגיש מצוין. הרגשתי טוב גם לפני הקורונה, אבל היא עזרה לי להרגיש הרבה יותר טוב, אני נקי מחששות ואני מוכן. היה כיף לשחק, גם אם אלה היו רק משחקי אימון ואני מוכן לליגה שתחזור".

"כל קבוצה חיכתה להיות בפלייאוף כזה וכל אוהד וצופה רק מחכה שיהיו משחקים כאלה. אנחנו מאוד שמחים ואני חושב שיודע שגם הצופים למרות שהם לא יהיו איתנו ויהיה קשה, כולם שמחים שהליגה חוזרת. אנחנו רגילים שהאצטדיונים מלאים במשחקים שלנו בעיקר במאני טיים של פלייאוף, אבל זאת השגרה החדשה ונתאים את עצמנו אליה מהר. מה שחשוב זה לנצח, אנחנו יודעים שהאוהדים איתנו ואנחנו קבוצה אחת עם האוהדים והקהל".