קלטינס סיכם על קיצוץ של 40% ויישאר בהפועל ב"ש

הקשר הגיע להבנות על הפחתה בשכר לעונה הבאה, גם סבג יקצץ. תשעה שחקנים אחרים עדיין מתנגדים לחתום. לקראת המשחק מול בית"ר י-ם: אוהדים הגיעו עם אבוקות לאימון

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  28.05.20 - 12:57
תחילת כתבה

משחק של להיות או לחדול: בהפועל באר שבע יודעים שהפסד בשבת לבית"ר ירושלים בטדי, יפגע משמעותית בסיכוי שלה לסיים את העונה במקום השלישי. אמנם גם במקרה כזה, הפער בין הקבוצות יהיה רק שמונה נקודות כשיישארו עוד 27 נקודות בקופה, אבל מבחינה מנטאלית, כבר יהיה לאדומים קשה להדביק את הפער.

עוד לפני המשחק, בב"ש הגיעו היום (שישי) לסיכום עם הקשר דוד קלטינס שהסכים לקצץ ב-40 אחוזים משכרו בעונה הבאה ולאחר מכן נודע כי גם נאור סבג התבקש לקצץ. אבל זה ממש לא הסוף. הקושי יהיה להגיע לעמק השווה יהיה עם שחקנים כמו מרוהן קבהא, ארנסטס שטקוס, לואי טאהה, קייס גאנם, רמזי ספורי, עמית ביטון, ניב זריהן, בן ביטון ובעיקר בן שהר. חלקם הציבו תנאים של הארכת חוזה בתמורה לקיצוץ, וחלקם לא מוכן לשמוע על קיצוץ עד שלא יתברר אם הקהל ישוב והנזק הכלכלי על הקבוצות יהיה מינורי. שחקנים כמו תומר יוספי, ירדן קרישטול ואור דדיה לא התבקשו לקצץ בשל שכרם הנמוך יחסית. 

בחזרה לכדורגל: יוסי אבוקסיס מחכה לראות אם בן שהר יהיה כשיר כשהמטרה היא לא לסכן אותו לקראת חצי גמר גביע המדינה נגד בני יהודה. במקרה כזה, מי שיפתח על חשבונו הוא קייס גאנם שכבש שלושה שערים במשחקי ההכנה האחרונים ונמצא בכושר מצוין. מי שייעדרו בוודאות יהיו רמזי ספורי הפצוע וניב זריהן החולה.

זריהן, שנמצא שלילי בבדיקת הקורונה שעבר, עבר 24 שעות לא פשוטות שבמהלכן פורסמו ידיעות שקריות על כך שהבדיקה שעבר נמצאה חיובית. "קל לאנשים לדבר על ניב, אבל כל מי שדיבר אכל את הכובע", אמרו בב"ש.

האוהדים לא אהבו את הפוסט שפרסם אתמול יו"ר הדירקטוריון, איתי בן זאב בו העביר מסר שיחד עם הקהל הוא מתכוון לבנות את המועדון. "עדיף היה שהיה מזמין אותנו לפגישה ולא מנסה דרך התקשורת לספר לנו סיפורים", כתבו חלק מהאוהדים בפורומים השונים. בן זאב מתכנן פגישה עם נציגי האוהדים בקרוב ונכון לעכשיו ציין בפני גורמים בקבוצה כי טרם גיבש דירקטוריון שמטרתו ליישם את תוכנית ההתייעלות ולמצוא רוכש פוטנציאלי.