הפועל תל אביב: "עשינו למכבי חיפה בית ספר"

קלינגר ימשיך לתת קרדיט גם נגד בית"ר. אלטמן עדיין בספק

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  31.05.20 - 07:05
תחילת כתבה

שמחה גדולה בהפועל ת"א אחרי הניצחון 1:2 אמש (שבת) על מכבי חיפה במחזור הפלייאוף הראשון שלאחר השבתת הליגה. עם שריקת הסיום היה ניתן לראות את החיוכים של השחקנים, אנשי הצוות המקצועי והבעלים, והחגיגות נמשכו בחדר ההלבשה. אגב, מעל מאה אוהדים גם הגיעו לצפות במשחק במתחם חודורוב על גבי מסכים.

"עשינו למכבי חיפה בית ספר" אמר גורם בכיר במועדון לערוץ הספורט והוסיף "אנחנו גרמנו להם להיראות חלשים".

לא מעט שחקנים זכו למחמאות על היכולת שגילו ובראשם מוטי ברצשקי, שכבר היה עם רגל וחצי מחוץ למועדון. אבל אלו שזכו לתשומת לב העיקרית היו השחקנים הצעירים, שנתנו הופעה נהדרת. דורון ליידנר בן ה-18 ועמית מאיר בן ה-19, שפתחו בהרכב של הקבוצה הבוגרת לראשונה בקריירה. כמו גם עיליי תמם, שנכנס כמחליף בהופעת הבכורה שלו. גם אושר דוידה, שכבר קיבל דקות העונה, שותף.

כזכור, כבר לפני כשבועיים פרסמנו את הציפיות הגבוהות שיש בעיקר מליידנר, כשבמועדון אף קבעו עליו כבר תג מחיר של ארבעה מיליון יורו לפחות. אחרי הניצחון אותו גורם בכיר אמר על תג המחיר בחצי צחוק, חצי ברצינות "ארבעה מיליון יורו זה עוד תג מחיר נמוך".

בקבוצה אמרו: "הצעירים היו מעולים, שחקנים בני 18-19 שלא חששו והראו את הכישרון. עכשיו חשוב לראות מהם המשכיות. פשוט תענוג לראות את כל הילדים האלה, אליהם צריך להוסיף גם את שי אייזן ורז שלמה. מרוב שהם כבר שחקני הרכב עשינו מהם בני 30".

ניר קלינגר אמר עוד לפני המשחק כי הוא מאמין בשחקנים הצעירים וששילובם בקבוצה שווה גם במחיר של הפסדים בפלייאוף. אחרי המפגש אתמול הוא הבהיר שהם ילכו עם הצעירים עד הסוף. יש לציין כי ההחלטה על שילובם של השחקנים מקבוצת הנוער הייתה של משה סיני ושל קלינגר וההנהלה גיבתה אותם. כמובן שגם עומר בוקסנבוים, המנהל המקצועי של מחלקת הנוער ואורי אוזן מאמן קבוצת הנוער, היו שותפים למהלך.

עכשיו עם הפנים לבית"ר ירושלים. עומרי אלטמן, שלא נכלל בסגל בעקבות רגישות במפשעה, בספק גם למפגש מול הצהובים בשלישי. למרות שהתאמן ביום שישי, הכאבים גברו אתמול ועל כן הוחלט שלא ייקח חלק במשחק מול הירוקים. הקשר ינסה להתאמן ביום שני ורק לאחר מכן תתבהר תמונת כשירותו. עמית מאיר סובל מהתכווצות בשריר בלבד.

שניים שבטוח לא ישותפו בהמשך הפלייאוף הם ניר לקס ועידן כהן, אשר יערכו היום את האימון האחרון שלהם במדי הקבוצה. השניים מסיימים חוזה וכידוע, לא הסכימו לשחק בחודש יוני ללא שכר, כפי שהוצע להם. כהן ולקס עוד הגיעו לסמי עופר אמש אבל כאמור היום הם צפויים לסיים את דרכם בקבוצה.