מכבי חיפה: ביקורת על מרקו בלבול, "לא מגיע לנו תואר"

מאמן מכבי חיפה ספג הרבה אש בעקבות ההרכב מול הפועל ת"א: "רז מאיר הוא במקרה הטוב מגן. דווקא שועה הכי טוב באימונים ולא קיבל קרדיט". האופציה על סלליך לא תמומש

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  31.05.20 - 07:00
תחילת כתבה

ביקורת במכבי חיפה על ההכנה וההרכב שהעלה אתמול (שבת) מרקו בלבול בהפסד 2:1 להפועל תל אביב במשחק הראשון של הפלייאוף העליון. גם האופטימים ביותר מבין השחקנים היו מספיק כנים כדי להגיד שאיבוד הנקודות ופתיחת הפער ממכבי תל אביב ל-9 נקודות, כשנותרו עוד 27 בקופה, כנראה סגרו את סיפור האליפות. "כמו שנראינו, לא מגיע לנו תואר", אמרו בקבוצה.

מצד אחד, החיסורים הרבים כמו נטע לביא, סאן מנחם, דולב חזיזה ויובל אשכנזי לא השאירו לבלבול יותר מדי אופציות גיוון. אבל מצד שני, ציוות שחקנים כמו רז מאיר כקשר ימני או סנטיאהו סלליך ועופרי ארד במרכז השדה גרמו לירוקים להיראות אנמים מול האדומים מתל אביב, ששיחקו עם לא מעט צעירים ממחלקת הנוער.

"כבר במשחקי ההכנה ראו שעופרי הוא לא קשר, רמי גרשון אחרי תקופה ארוכה בחוץ יכול כרגע לשחק רק כבלם ורז מאיר הוא במקרה הטוב מגן", אמרו שחקנים בקבוצה בסיום. "דווקא שועה שהכי טוב באימונים כבר תקופה לא קיבל קרדיט". הירוקים גם התקשו להבין מדוע דולב חזיזה נכלל בסגל ולא קיבל מספר דקות, בטח לאור התוצאה. חזיזה כבר ישוב לשחק מול מכבי ת"א כמו גם לביא ומנחם.

נשיא המועדון יעקב שחר נכנס לחדר ההלבשה ונראה כעוס. על פי השחקנים, חברי הצוות המקצועי ושחר דיברו בחדר המאמנים. מי שלקח קשה את ספסולו הוא מקסים פלקושצ'נקו, שכבש שער יפה כשנכנס וב-0:5 על הפועל ת"א באותו מגרש לפני תחילת משבר הקורונה, הוא היה בין המצטיינים. אגב, בעקבות יכולתו של סלליך, בחיפה לא צפויים לממש את האופציה עליו ונראה כי הקשר עשוי לחפש אופציות בחו"ל.

לגבי בלבול, מוקדם עוד לדעת אם הוא יישאר בתפקיד וברור שמשחק העונה ביום רביעי מול מכבי ת"א ולמעשה כל המשחקים עד לסיום העונה יקבעו את גורל המאמן, שלא עמד אתמול על הקווים בשל הרחקה. "אנחנו קבוצה אנמית בלי הקהל שלנו. כמה שזה קלישאתי ואולי נשמע מתחנף, זו האמת. הם נותנים לנו אנרגיה. אסור שזה יקרה, אבל זה המצב", אמרו במועדון.