יואב כץ: "ארצות הברית הפכה למדינה בלי חוק"

בעלי הפועל חיפה התייחס למהומות: "גרמו לי נזק אדיר, חייבים לעצור את זה". מומשה האופציה על סירושטיין

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  02.06.20 - 07:04
תחילת כתבה

פרשת מותו של ג'ורג' פלויד ממשיכה לטלטל את ארצות הברית. המהומות נמשכות לכל אורך המדינה, כשמפגינים בוזזים ופוגעים ברכוש. כעת מתברר שההשפעה מהאירועים הקשים אינה עוצרת רק בגבולות אמריקה, ומגיע גם לישראל ולספורט.

אחד מהנפגעים היה הבעלים של הפועל חיפה, יואב כץ, שהודה: "המהומות גורמות לי נזק אדיר, רק כשהן תיגמרנה, אוכל להעריך עד כמה. ארצות הברית פשוט הפכה למדינה בלי חוק". כץ תיאר את מה שנראה לנגד עיניו, במסגרת מגוריו בוושינגטון: "זה נורא. אנשים בוזזים, שורפים ופוגעים בחפים מפשע. זו סכנה ופשוט חייבים לעשות משהו כדי לעצור את זה".

במעבר חד: כץ מימש את האופציה על מיקי סירושטיין, שהצטרף לקבוצה בינואר. הבלם שהגיע לאחר פציעותיהם של ניסו קפילוטו ובן והבה, רשם הופעות טובות וסייע לקבוצה במאמץ להגיע לפלייאוף העליון. מי שנפרד הוא הקשר פרנסיסקו ג'וניור, שאמר שלום אחרון לחבריו ולא ימשיך עם חיפה למשחקי הפלייאוף.

מחר (רביעי), יפגשו האדומים את הפועל באר שבע, וינסו להתאושש מההפסד למכבי תל אביב. לירן סרדל צפוי לחזור להרכב, אחרי שסיים לרצות עונש הרחקה בשל צבירת כרטיסים צהובים. מי שככל הנראה עדיין לא יהוו חלק מהסגל הם שלישיית הפצועים: עדן בן בסט, אופיר מזרחי וגילי ורמוט.