הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"כוכב אמיתי". הכירו את עוז בילו, האקזיט הבא של מ.ס. אשדוד

אחרי שעזב את מכבי ת"א כדי לא להיות "עוד שחקן", הקשר המרכזי התפוצץ העונה עם 20 כיבושים ב-21 משחקים וצפוי לקבל הזדמנות בבוגרים כבר העונה. לחמן: פצצת כישרון

סהר דיין
סהר דיין  02.06.20 - 14:41

יש מועדונים שפשוט יודעים לייצר שחקנים. וכסף. כ-7.7 מיליון יורו נכנסו לקופה של מ.ס. אשדוד ממכירת שחקנים ישראלים ב-4 השנים האחרונות. המתכון פשוט: בניית אקדמיה, טיפוח צעירים וקצת חריף בשביל הטעם. ניר ביטון (שנמכר אי שם ב-2013) וחאתם עבד אלחמיד נציגים בסלטיק, גדי קינדה חזק בטיסות הפנימיות בארה"ב, דן ביטון בבולגריה ומיכאל אוחנה, רק שיחזור לשחק כבר וירקוד בירושלים. פס הייצור ממשיך לעבוד באזור נמל אשדוד ופרויקט הנוער של אתר ערוץ הספורט מאיר זרקור על הדבר הבא של המועדון - עוז בילו.

בין הגנה להתקפה - הסקורר של אשדוד
"פשוט פצצת כישרון", אמר מאמן הפועל רעננה אייל לחמן, שניהל את מחלקת הנוער של אשדוד בעונה שעברה, "מדובר בקשר 50/50 שעשה קפיצה אדירה העונה. הוא שיחק מתחת לחלוץ בכל השנים והקרדיט מגיע למאמן הנוער, אלי לוי, ששינה לו את התפקיד. יש לו הכל, הוא שמאלי שמשחק באמצע וזה כבר יתרון גדול. יש לו דריבל מדהים וסיומת מדויקת. יש בו רגישות מאוד גדולה והא שחקן שצריך לקבל תמיכה ואמונה. עוז כוכב אמיתי".

בסוף אפריל ג'קי בן זקן דאג להחתים את הכישרון על חוזה ל-4.5 שנים אחרי עונת שיא בה סיים כמלך השערים במחלקת הנוער, למרות שלא תופקד כחלוץ. "רוב השערים שלו מגיעים מתוך הרחבה. הוא מצטרף מקו שני ומסיים בצורה מושלמת או מדריבלים מ-30 מטר עד השער. יש לו צעד ראשון מדהים ושליטה מצוינת בכדור", סיפר המאמן לוי על בילו, שכבש 20 גולים בכל המסגרות בעונה מקוצרת של 21 מחזורים ועזר לאשדוד לעלות חזרה לליגת העל.

את הצעדים הראשונים שלו על הדשא עשה בילו במכבי ת"א, שם שיחק בשתי קדנציות עד גיל 15, כשבתווך היה שנתיים בהפועל ראשל"צ. הוא הרגיש "עוד שחקן" בקריית שלום ורצה להוביל קבוצה, לכן חתם ל-3 שנים בבני יהודה תחת המנהל המקצועי איציק עובדיה. "איציק עזב את הקבוצה כחצי שנה אחרי שחתמנו", אמר אביו ומאמן הנוער יוסי בילו, "בדיעבד הבנו שזה לא המקום בשבילו ואחרי חצי שנה והליך בוררות מול הכתומים שלא רצו לשחרר אותו, הוא הגיע לאשדוד".

הקרב המשפחתי על הגביע
"אני מכיר את עוז מגיל קטן", סיפר לוי על הכישרון שעבר לאקדמיה בזמנו, "מדובר בכישרון גדול, ההתחלה שלו באשדוד לא הייתה פשוטה, אבל העונה עשינו לו שינוי תפקוד והוא פרץ. הוא התאהב באימונים והבין כמה זה חשוב. הכישרון שלו התפוצץ עם עונה אדירה". מסוף העונה שעברה בילו התאמן עם הבוגרים וירד בסופי שבוע בחזרה לקבוצת הנוער לקראת המשחקים. "עוז הגיע למספר גבוה של שערים וסיים במקום השני בקבוצה בחילוצי כדור. בתפקיד של 50/50, שחקן עם כאלה מספרים זה מצרך נדיר. הוא למד לעבוד מאוד קשה ולא להסתמך רק על היכולת".

"האימונים האישיים עם אבא שלו מאוד תרמו להתפתחות שלו", אמר לחמן על הקשר של עוז עם יוסי, שאימן את נערים א' של הפועל ת"א השנה וממש לפני מספר ימים חתם באשדוד. לפני שנתיים הם התמודדו כיריבים בקרב על תואר - אבא מול בנו. בצד אחד יוסי על הקווים של הפועל ת"א ובצד השני עוז עם מ.ס. אשדוד - המטרה: גביע המדינה לנערים א'. הגביע הלך עם האבא, אבל איך אומרים, הכל נשאר במשפחה.

את היסודות בנה בילו בקריית שלום ואחרי שני מעברים ושינוי תפקוד נדמה שהוא עלה על הגל הנכון בדרך לליגת העל: "עוז עלה מהנוער לקבוצה הבוגרת ללא חששות ופחדים. ברגע שאני שומע שהוא מעלה את רמת האימון בבוגרים זה, הדבר הכי טוב שיכול להיות", אמר לוי. המאמן רן בן שמעון כבר סימן אותו כחלק מהסגל ובגיל 19.5 עוז מתחיל לצייר את הדרך שלו, עם המון כישרון ועבודה קשה. 50-50.