יעקב שחר ביקר בחריפות את שחקני מכבי חיפה: "התביישתי"

נשיא המועדון הירוק מהכרמל זעם בעקבות המשחק מול הפועל ת"א. השחקנים: "ביישנו את עצמנו, את הקהל והמועדון. אף אחד לא בטוח". עוואד או סלליך יפתחו מול מכבי תל אביב

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.06.20 - 10:00
תחילת כתבה

יעקב שחר עצבני. נשיא מכבי חיפה הוא ללא ספק האיש שהשקיע הכי הרבה כסף בכדורגל שלנו לאורך השנים ונחשב לקונצנזוס בפני כל מי שענף הכדורגל חשוב לו. שחר שבדרך כלל מגיע לכפר גלים כדי לחזק את השחקנים בימים קשים או להחמיא להם בימים טובים, חרג אתמול (שלישי) ממנהגו ולא עבר לסדר היום על החולשה הכללית בהפסד להפועל ת"א.

"התביישתי באיך ששיחקתם", אמר הנשיא לשחקנים שסיפרו כי אפשר היה לראות ולשמוע את התסכול שלו. שחר שלא נוהג לעשות שיחות מהסוג הזה, הבין כי חלק מהשחקנים עלו לשחק עם נעלי גומי ולא סטופקס מה שגרם להם ללא מעט החלקות וגם על זה היה מה לומר. "יענקל'ה הבהיר לכולם שלאף אחד אין מקום מובטח. כל מה שהוא אמר נכון. ביישנו את עצמנו, את הקהל ואת המועדון".

בסיום השיחה עם נשיא המועדון סיפרו השחקנים כי המשחק הערב (רביעי) מול מכבי ת"א זו הזדמנות טובה להחזיר לו ובאופו כללי את הכבוד שנרמס רק לפני מספר ימים. "אפשר להפסיד אבל יש גם דרך", אמר אחד משחקני חיפה. כמו כן, במועדון היו מספיק כנים לומר שכל תוצאה חוץ מניצחון תוביל את הקבוצה לתכנן כבר את העונה הבאה.

באשר לצד המקצועי, מרקו בלבול ינסה להרים את השחקנים ובונה על חזרתם של נטע לביא וסאן מנחם להרכב אחרי צהובים. עופרי ארד המוצהב ייעדר ומקסים פלקושצ'נקו, שכבש והרשים מול האדומים מתל אביב כמחליף יפתח הפעם ב-11. ההתלבטות היחידה של בלבול היא בין ירדן שועה, סנטיאהו סלליך או מוחמד עוואד בכנף ימין, כשהאחרון זוכה לעדיפות. דולב חזיזה יקבל דקות ראשונות אחרי הניתוח שעבר ואמור להשתלב על פי התכנון בחצי השני.

הרכב משוער: ג'וש כהן; ארנסט מאבוקה, טרנט סיינסבורי, אעיד חבשי, סאן מנחם; נטע לביא, מקסים פלקושצ'נקו, צ'ארון שרי; מוחמד עוואד (סנטיאהו סלליך), יאניק וילדסחוט, ניקיטה רוקביצה.