"התנהגות פזיזה": במנהלת גינו את ההתקהלות

שחקני הפועל ננזפו אחרי החגיגה עם הקהל: "פוגע במאמצינו"

שירי אלג'ם ותומר לוי  03.06.20 - 10:11
תחילת כתבה

אוהדי הפועל תל אביב יצרו הרבה מאד רעש בעקבות ההתקהלות הגדולה אמש (שלישי) במפגן התמיכה שלהם בקבוצה אחרי הניצחון 0:3, כאשר במהלך המפגן השחקנים התקרבו לגדר והיו שותפים מלאים לחגיגות. הבוקר הגיעה התגובה של מנהלת הליגות, שמגנה על המעשים מתוך חשש שהדבר פוגע בניסיון להחזיר את הקהל למגרשים כמה שיותר מהר, והידבקויות מיותרות נוספות עלולות לעכב זאת.

"התנהגות שחקני הפועל ת"א בסיום המשחק אמש, בעת שיצאו מחוץ לתחומי המגרש בכדי לחגוג עם האוהדים שהיו מחוץ לאצטדיון, הייתה מיותרת ופזיזה", כך נכתב. "התנהגות זו פוגעת במאמצי המנהלת להחזרת האוהדים למשחקים. הבוקר ערך ארז כלפון, יו"ר המנהלת, שיחת בירור עם נציג המועדון בדירקטוריון זאב גרינברג, הבהיר לו את חומרת המעשה, שעלול לפגוע בבריאות השחקנים ואף לסכן את המשך פעילות עונת המשחקים, כמו גם כי אסור שמקרים כאלה יחזרו פעם נוספת. זאב גרינברג התחייב לערוך שיחה עם השחקנים ולהעמיד אותם על טעותם, מתוך ההבנה כי חובה על השחקנים והאוהדים לשמור על הנחיות משרד הבריאות".

תגובתה של הפועל ת"א הגיעה מיד לאחר מכן, שכללה הסכמה לשיתוף פעולה עם המנהלת: "הבוקר הובהר לנציגי המועדון על ידי ראשי מנהלת הליגות ומשרד הבריאות כי החגיגות של שחקני הקבוצה עם הקהל בסיום המשחק אמש אינן תקינות ומסכנת את המשך הליגה, על אף הניסיון לשמור על ריחוק בין הצדדים. היום תיערך שיחה עם שחקני הקבוצה שיתבקשו לא לחזור על כך, מתוך הבנה כי מקרים מסוג זה פוגעים במאמצים להשבת הקהל למגרשים באופן סדיר. אנו קוראים מכאן לאוהדי הקבוצה לשמור ככל הניתן על כללי הריחוק החברתי. אנחנו מתגעגעים אליהם, מרגישים אותם איתנו בכל מקום, אך בכדי שנוכל לחגוג יחדיו בין כותלי האצטדיון ולא מאחורי גדרות, כולנו צריכים להתאחד ולהיצמד להוראות - עם כל הקושי שבדבר".

מאוחר יותר נשלחה הודעה רשמית גם ממשרד הבריאות: "בעקבות אירועי אמש באצטדיון בלומפילד, שוחח הבוקר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופסור איתמר גרוטו עם יו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון. משרד הבריאות בוחן את האירועים ורואה בחומרה התנהגות זו, כשהשחקנים עצמם התגודדו והתחבקו בניגוד מוחלט להנחיות ואף יצאו לקהל וחגגו בסמוך אליו. אי שמירת הכללים, תוך הפרה גסה של הנחיות משרד הבריאות, מסכנת את בריאות השחקנים ועשויה לגרום להידבקות ולעצירת פעילות הקבוצה".

"הגעת האוהדים לאיזור האצטדיון וההתקהלות ההמונית שנוצרה בעקבות קיום המשחק, עשויה להוביל למקרי הידבקויות באוכלוסיה ולהשלכות קשות על התמודדות מדינת ישראל עם מגיפת הקורונה. התנהלות מסוג זה, פוגעת בסיכויי חזרת האוהדים למגרשים. ככל שהתנהלות מסוג זה תחזור, ינקטו צעדים משמעתיים".