מכבי חיפה: ירדן שועה צפוי לפתוח בדרבי

דולב חזיזה יחזור להרכב מכבי חיפה ביום ראשון. וגם: עתידו של ארנסט מאבוקה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  05.06.20 - 07:20
תחילת כתבה

אחרי שני הפסדים רצופים וכיסא שמתנדנד מאוד, מאמן מכבי חיפה מרקו בלבול יודע שהוא חייב לעצור את כדור השלג עם ניצחון בדרבי ביום ראשון (20:45, אצטדיון סמי עופר), אחרת אפילו המקום השני עלול להיות בסכנה. על אליפות, ובכן, אף אחד כבר לא מדבר במועדון מהכרמל.

ללא נטע לביא, שהורחק מול מכבי תל אביב, ואחרי שהצהיר כי אין לו בסגל תחליף ראוי לעמדת הקשר האחורי, בלבול יצטרך לקבל החלטה אם לשנות למערך של שלושה בלמים או להסתמך שוב על עפרי ארד או טרנט סיינסברי כמחליף לקפטן במרכז השדה. מעבר לכך, על פי גורמים בחיפה, ירדן שועה יקבל הזדמנות לפתוח בהרכב אחרי תקופה ארוכה, וגם דולב חזיזה צפוי לחזור ל-11. השניים, כזכור, עלו מהספסל מול מכבי ת"א והובילו לשינוי חיובי במשחק של הירוקים.

בעניין אחר, סוכנו של ארנסט מאבוקה טען כי ישנה התקדמות במגעים בינו לבין המועדון באשר להמשך ההתקשורת עם המגן הקמרוני. בתמורה למימוש האופציה בעונה הבאה, יקצץ מאבוקה באופן משמעותי משכרו. בכל מקרה, גם יתר השחקנים צפויים להתבקש לקצץ בשכרם בעונה הבאה.

רומא שלחה מכתב למכבי חיפה בו הודיעה כי היא מנהלת מו"מ לצירוף שחקן קבוצת הנוער, סוף פודגוראנו, ומודעת לדמי ההשבחה בסך כ-300 אלף יורו. בחיפה ישנו גם מי שכועס על השחקן, שהבטיח לחתום על חוזה ארוך טווח במועדון אחרי שניתנה לו האפשרות לצאת למבחנים במועדון האיטלקי, אך הוא לא עשה זאת, ולכן חיפה תהנה מדמי השבחה בלבד אם ההסכם ייסגר. בכל מקרה, פודגוראנו שאינו נחשב לספורטאי עילוי, לא יוכל לנצל את חוק 'בן שהר' ויצטרך לבקש דחיית שירות כדי לעבור לשחק בחו"ל.