"עתיד מבטיח": סילבה בן ה-17 גנב את ההצגה

לוי פרגן לנער שכבש בבכורה בבני יהודה. מימר: "פשוט בושה"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  06.06.20 - 22:09
תחילת כתבה

רגע לפני שהיא עולה על כר הדשא בנתניה למשחק הכי חשוב בעונה שלה עד כה, בני יהודה הבטיחה לעצמה הכנה שקטה. הכתומים, שרשמו תיקו מאכזב במיוחד במחזור הקודם, טיילו בקלילות הפעם והביסו 0:5 את חדרה האומללה בדרך להבטחת פסגת הפלייאוף התחתון לשבוע נוסף.

לא מעט ביקורת נשמעה בבני יהודה אחרי היכולת הלא משכנעת במחזור הקודם, וזה הורגש כבר בפתיחה: מזור פתח בסערה עם צמד כבר אחרי 14 דקות, ובן שמעון שילש את התוצאה בדקה ה-19 וקבע את השלושער השני במהירותו בהיסטוריית בני יהודה.

מאוחר יותר, סילבה קאני, נער בן 17 בלבד, הצטרף לחגיגה עם שער בכורה והחזיר את אלישע לוי וחניכיו מחוייכים הביתה. סילבה, למי שלא מכיר, הוא בן למהגרים מטוגו שחגג את יום הולדתו בחודש שעבר. הוא מחזיק באזרחות ישראלית והיה ושיחק העונה עם קבוצת הנוער של בני יהודה בליגה השנייה, שם סיימה במקום השלישי. למרות שהוא בכלל בשנתון של נערים א', סילבה תרם 12 שערים בליגת הנוער - וזה, כאמור, הקנה לו בכורה חגיגית במיוחד בבוגרים ואת תואר "יליד 2003 הראשון שכובש בליגת העל".

"מועדון צריך להרגיש מבורך שיש לו צעירים טובים", אמר אלישע לוי, מאמן הכתומים, בסיום. "סילבה מאוד צעיר והוא צריך עדיין לשחק בגיל נוער, הוא יעשה צעד אחר צעד. לא כל אחד כובש בבכורה שלו, אבל הוא יצטרך להמשיך לעבוד ולשמור על יציבות. יש לו עתיד מבטיח".

באשר למשחק עצמו, הוסיף לוי: "הכל התחבר לנו, זה היה משחק טוב מאוד שלנו. חזרנו לאט אחרי הפגרה, אבל אנחנו מתקדמים. יש לנו מטרה והיא לעבור את חצי הגמר. נתנו למי שצריך מנוחה ואנחנו בונים עצמנו די טוב, היום עשינו דברים מאוד יפים".

"זה משחק סופר חשוב למועדון כמו בני יהודה, לא צריך להסביר את זה", התייחס לוי לחצי הגמר מול ב"ש. "קצב וקבוצה קומפקטית אלו דברים שנרצה לראות מול ב"ש. משחק כזה צריך לתת לנו ביטחון ולהוכיח שאנחנו כן יכולים. במשחקים אחרים לא הבקענו הרבה, אבל ראינו פוטנציאל".

שי מזור, שכבש צמד, הוסיף: "השערים? הכי חשוב שניצחנו. היה חשוב לעשות הכנה טובה לגביע, שמח שכבשנו חמישייה - סופסוף ניצחון בבית וממשיכים להתכונן לגביע. מה קרה? אין לי הסבר. שיחקנו טוב ברבע הגמר מול הפועל חיפה, ונעצרנו בגלל הקורונה. מקווים שזה ימשך ונעבור את החצי מול ב"ש. יהיה משחק מאוד קשה, יוסי היה פה ומכיר את השחקנים, ב"ש קבוצה חזקה".

בצד המפסיד, הרוחות היו סוערות הרבה יותר. "פשוט בושה", אמר שרון מימר בסיום. "אנחנו מתביישים בעצמנו, אנחנו לא יכולים להיראות כך. חבל שהיום קלקלנו את הרושם שעשינו. ראיתי על השחקנים שהם עייפים, אבל זה לא תירוץ. מי שלא יוכל לבוא עם אנרגיות, כנראה שמקומו לא על המגרש. בני יהודה לא זלזלו ואנחנו הגענו מוכנים, אבל במגרש זה לא בא לידי ביטוי ונתנו להם לרקוד כאילו שיחקנו נגד ברצלונה. זו לא חדרה שאני מכיר, נדאג לתקן את זה".

על הצעקות על ירין חסן, הוסיף מאמן חדרה: "במקרה הזה הוא היה הקורבן, אבל זה כולם. אין אחד שהציג 50% מהיכולת שלו. ברמה האישית? לא לוקח את זה אישית. יש לנו שבוע להתכונן למשחק הבא, נעשה מה שצריך כדי שחדרה תחזיר לעצמה את הכבוד האבוד".