"בגביע נצטרך להיות במיטבנו, לא כמו היום"

אבוקסיס על השינויים בב"ש: "לא רציתי לסכן שחקנים לרביעי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.06.20 - 22:52
תחילת כתבה

הפועל באר שבע עם תיקו שלישי בשלושה משחקים בפלייאוף העליון, והפעם גם בלי שערים עם 0:0 מול הפועל תל אביב. יוסי אבוקסיס לא הסתיר את התחושות אחרי המשחק: "מאוכזב מקבלת ההחלטות במחצית הראשונה. במחצית השנייה אחרי שעשיתי את כל החילופים זו הייתה קבוצה אחרת שנראתה אחרת, אבל התאכזבתי מקבלת ההחלטות הרעה מאוד שלנו בעיקר בשליש האחרון".

ביום רביעי ב"ש תפגוש את בני יהודה בחצי גמר גביע המדינה, והמאמן הבהיר: "שינינו המון את המשחק שלנו. לא אשקר, חשבנו על יום רביעי וראיתם את זה. זו סכנת נפשות אחרי שלושה שבועות שלא שיחקנו כדורגל, שחקנים אצלנו היו על סף פציעות ולא רציתי לקחת סיכון לקראת חצי הגמר. חסרה לנו קבלת החלטות טובה בחלק הקדמי ונקווה שנביא את זה ביום רביעי".

על העובדה שבכל זאת עלה בהרכב משני למרות המאבק על המקום השלישי, אמר אבוקסיס: "יכולתי לסכן שחקנים לקראת יום רביעי ואם היו נפצעים, היו אומרים שזה חוסר אחריות. לוקחים בחשבון שיש קבוצות שיגיעו רק אחרי שני משחקים, אנחנו אחרי שלושה. יש לנו שחקנים בגילאי 30 ומעלה והייתה סכנה לשתף אותם. כולם בב"ש ראויים לשחק, אף אחד לא אכזב אותי מבחינת רצון, אבל כן מבחינת היכולת".

ומה לגבי העובדה שהקבוצה עדיין בלי ניצחון בפלייאוף? "שיחקנו מצויין בטדי ולא ניצחנו, שני המשחקים האחרים לא היו טובים. אולי הראש קצת חושב על יום רביעי, כי ראיתם ששינינו הרבה. המאני טיים ברביעי ונקווה לנצח. כל מאמן שהגיע לחצי גמר רוצה להגיע לגמר, זה לא משנה אם הייתי שנה שעברה עם בני יהודה או מאמן אחר. זה שני משחקים לתואר. כל קבוצה מהארבע חזקה ורוצה לזכות. מרגישים שאנחנו כבר שם ונצטרך להיות במיטבנו, לא כמו היום".

למרות שהוא מוגדר כ"מאמן גביע טיפוסי", אבוקסיס מתעקש שלא זה מה שיעשה את ההבדל: "זה לא מה שצריך לעשות, אלא לבוא להיות טובים להביא איכויות, רצון משמעת ודברים שהבאנו במשחקים השנה. בכר הדשא השחקנים הם אלה שמנצחים או מפסידים".

שיר צדק, שפתח בהגנה של אבוקסיס, לא מתלונן על כך שהוא חלק מהרוטציה: "הרבה זמן לא שיחקתי ואני לא הולך להתלונן על הדקות. אני שמח מכל דקה על המגרש ואני אתן קודם כל לעצמי ולמועדון בשנתיים שאני עוד פה, ואתן ליוסי סיבות לחשוב. בגביע אין פייבוריטית בשלב כזה, נבוא מוכנים פיזית, מנטלית ומקצועית למשחק הזה. אני סומך על החבר'ה שנגיע הכי מוכנים שיש כדי לנצח, שזו המטרה הכי חשובה".