הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

איתי שכטר: באיגוד השופטים הגיבו לביקורת של החלוץ

חיים יעקב במסר בכנס של השופטים: "שלא יצפה לקבל שריקות אם הוא בוחר ליפול לפני המגע"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  07.06.20 - 09:27

באיגוד השופטים לא אהבו את ההחלטה של איתי שכטר לפקפק בהחלטות השופטים. אחרי שחלוץ מכבי תל אביב העלה פוסט ברשתות החברתיות בו הוא טען כי נעשתה עליו עבירה ברחבה במשחק נגד מכבי חיפה, ובמקום כדור עונשין נשלף לו כרטיס צהוב על התחזות, באיגוד החליטו היום (ראשון) להגיב.

מדריך שופטי ליגת העל, שופט העבר חיים יעקב, התייחס בכנס המקצועי למקרה ואחרי שהקרין את האירוע אמר: "ההחלטה של רועי ריינשרייבר הייתה מצוינת. ששכטר לא יצפה לקבל שריקות כשהוא בוחר ליפול לפני המגע".

בינתיים איגוד השופטים לא פרסם את ההחלטות מאירועי השבוע האחרון. ביקורת נשמעה בכנס על תפקוד מערכת ה-VAR, כשבמיוחד דובר על מקרה הכרטיס האדום לעמית זנטי מבני יהודה, שהורחק מול הפועל כפר סבא כשרוב השופטים טענו כי לא היה מקום שאוראל גרינפלד יקרא לנאאל עודה לצפות באירוע ולהחליף את הכרטיס מצהוב לאדום. "אין זו הפעם הראשונה שגרינפלד קורא לשינוי וטוב היה עושה אם לא היה מזמין את השופט ל-VAR", אמר גורם באיגוד.

עושה רושם שבכירי הוועדה המקצועית, שמלכתחילה לא אהבו את ההוראה של יושבת הראש רונית תירוש לפרסם כל שבוע דו"ח על החלטות ה-VAR, מיסמסו את ההנחייה של לפרסם דו"ח במסווה של לחץ משחקים בפלייאוף. תגובת האיגוד טרם התקבלה.

בנוסף, באיגוד הביעו פליאה מדוע יגאל פריד, ששובץ לנהל משחק חצי גמר גביע, טרם שובץ למשחקי הליגה. רק היום, שלושה ימים לפני חצי הגמר, הוא ינהל משחק בין סקציה נס ציונה למכבי נתניה. "מצד אחד רעיון נכון לתת לשופטים צעירים לנהל את חצאי הגמר, אבל מצד שני לא יכול להיות שעד עכשיו פריד לא שפט", אמרו באיגוד. "צריך מישהו רציני שיעבור על השיבוצים של תבריזי ויאשר אותם ולא תירוש", גורם אחר הוסיף.

תירוש הגיבה לידיעה והסבירה כי היא מאשרת את השיבוצים לאחר ששני אנשי מקצוע קובעים אותם על פי התקנון רב השנים. כמו כן, ספציפית לגבי העניין עם פריד, היא ציינה כי ייתכן וביקורת נכונה, וכן תבריזי צריך לספק הסבר מדוע לא שובץ לפני כן. כמו כן, בגלל צפיפות המשחקים הוחלט לפרסם את השיבוץ בתום כל שבוע, על שני מחזורים.