הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"פוגעת אנושות בתדמית": מתקפה על תירוש

אנשי ההתאחדות נגד יו"ר האיגוד. וגם: שופטת בליגת העל

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.06.20 - 07:10
תחילת כתבה

בהתאחדות לכדורגל זועמים על יושבת ראש איגוד השופטים שתקפה לאחרונה את שופטי הסגל הבכיר. רונית תירוש כינתה את האיגוד שהיא עומדת בראשו "קן צרעות" ובעקבות כך מתקשים בהתאחדות בין היתר למצוא ספונסרים לאיגוד. "תירוש פוגעת אנושות בתדמית של האיגוד", אמרו גורמים בהתאחדות.

בנוסף לכך, אותם גורמים טענו שתירוש התבטאה בנושא אפליה של שכר בין נשים לגברים באיגוד ואף הבהירה שישנן כנופיות באיגוד עליו היא אחראית, ושהשופטים יתבקשו לעבור בדיקות פוליגרף. "בליגת הנשים משלמים לשופטות מעט מאוד ומשווים את שכרן לליגה א", אמרה תירוש בתגובה.

"מהיום שנכנסתי לתפקיד ובכל ראיון גוננתי על השופטים ודיברתי בשבחם משום שהם באמת אנשים ראויים. בכל פעם שנשאלתי על תופעת ההדלפות וחוסר הקולגיאליות הודיתי שזו בעיה שצריך לשרש אותה כי היא זו שפוגעת בשמם הטוב של השופטים ובאיגוד כולו. הוספתי שהבעיה ידועה ומטופלת ועובדה שיש פחות הדלפות מבעבר אבל צריך לעשות עוד עבודה בנושא. נושא הספונסרים הוא בעיה כלכלית בכל העולם ובכל ענפי הספורט. למרות שזה לא תפקידי אני פועלת בעניין דווקא בימים אלו".

בינתיים באיגוד היו מרוצים משיפוטו של דוד פוקסמן אתמול בחצי גמר הגביע בין הפועל ת"א למכבי פ"ת. בוועדה המקצועית גיבו את השופט בשתי החלטות קשות כאשר בראשן עומדת פסילת השער של עומר דמארי. על פי החוקה החדשה שחקן התקפה שנגע בכדור בידו, במתכוון או שלא וגם אם הכדור רק שיפשף את היד, מדובר בעבירת יד ולכן פסל פוקסמן בצדק את השער של הפועל ת"א.

בנושא אחר, בפעם השנייה בתולדות הליגה הבכירה (אחרי לילך אסולין), שובצה שופטת בצוות שינהל את משחק הפלייאוף התחתון ביום שני בין מכבי נתניה ובני יהודה. מאי מועלם, שופטת בינ"ל, תהיה עוזרת השופט במשחק האמור, אותו ינהל מג׳ד רושרוש.

רונית תירוש, יו״ר איגוד השופטים: ״ברכות ואיחולי הצלחה למאי ולצוות במשחק. אנחנו עושים מאמץ גדול לגייס צעירות לתחום השיפוט ולקדם שופטות וזה בהחלט ציון דרך. מאי ראויה להיות הראשונה שעושה זאת ואני סמוכה ובטוחה כי תצדיק את ההחלטה המקצועית לשבץ אותה למשחק בליגה הבכירה. נפעל ביתר שאת כדי שיהיה לזה המשך״.