מיגל ויטור נבדק לקורונה, התוצאות: היום

בלם ב"ש לא הורשה להתאמן, עקב הידבקות בביה"ס של בתו. ב"ש לא תפתח את העונה הבאה בטרנר, ועתידו המעורפל של אקולטסה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  18.06.20 - 14:30
תחילת כתבה

דאגה בהפועל באר שבע: קפטן הקבוצה, מיגל ויטור, עבר בדיקת קורונה, לאחר שהתגלתה הדבקה בביה"ס בו לומדת בתו. השחקן לא הורשה להגיע לאימון הבוקר (חמישי), עד אשר תתקבל תשובה - שאמורה להגיע היום. ויטור חש בטוב, ולא מגלה איזשהם תסמינים. חשוב לציין כי בשלב זה אין תסמינים, מלבד העובדה שביה"ס בלהבים - בו היא לומדת - נסגר. הבדיקה נעשית כמשנה זהירות בלבד.

בנושא אחר, אחרי שאצטדיונה הביתי נסגר בשל ליקויים בגג בטרנר, הבוקר מתברר שתיקון הליקויים, בין היתר החלפות של ברגים, ייקח לפחות ארבעה חודשים. המשמעות היא שהקבוצה מבירת הנגב לא תוכל לפתוח גם את העונה הבאה במגרשה אותו היא כל כך אוהבת. גורמים בחברת כיוונים, החברה האחראית על התרבות והפנאי מטעם עיריית ב"ש, אישרה שהמהלכים לתיקון הבעיות ייקחו זמן.

בעניין אחר, אלטון אקולטסה רשם עד היום שבע הופעות במדים של הפועל ב"ש, אבל כבר אחרי הנגיעה הראשונה שלו בכדור, החליטו במועדון שהם יעשו הכל כדי להשאירו בעונה הבאה בישראל. הבוקר, מגלה סוכנו הבלגי של השחקן, זוהיר אסיקאל, שראשי הקבוצה הגיעו כבר לסיכום עם סנט טרוידן על רכישת כרטיס השחקן שלו. אולם, הוא גם הצהיר שהעסקה לא יוצאת עדיין אל הפועל בגלל שהשחקן עצמו מחזיק בהצעות נוספות מחוץ לישראל, וטרם קיבל החלטה סופית אם להישאר, על אף האהבה הגדולה לה הוא זוכה.

"אלטון נהנה בישראל ואוהב את הפועל ב"ש, אבל אנחנו ניקח את הזמן, אולי אפילו עד אחרי גמר הגביע", אמר הסוכן לערוץ הספורט. "בין המועדונים העסקה סגורה, אבל אלטון רוצה לקחת את הזמן ולקבל את ההחלטה הכי נכונה מבחינתו. יש לו עוד הצעות מחוץ לישראל, אבל יותר חשוב לו להרגיש מוערך ואהוב, ובב"ש הוא מרגיש את זה".

המאמן יוסי אבוקסיס שוחח אתמול ארוכות עם אקולטסה על הדשא, כשאחרי האימון אמר ההולנדי לחבריו כי הוחלט שלא יתלבש למשחק בשבת נגד מכבי חיפה שיתקיים באצטדיון באשדוד. מנגד, לואי טאהא שב לאימונים מלאים, ובמקרה שאבוקסיס ימשיך לפתוח במערך של שלושה בלמים, הוא ישוב להרכב על חשבון אחד מהשניים: שיר צדק או עמית ביטון.

כמו כן, אנתוני וארן שוב לא התאמן. בדיקות הדם של החלוץ חזרו תקינות, וגם בדיקת קורונה שעבר נמצאה שלילית. ועדיין, החלוץ עוד לא מרגיש במיטבו וסובל מסחרחורות, וההערכה היא שלא יהיה בסגל למשחק בשבת.

השחקנים לא אהבו את העובדה שהמשחקים הקרובים עברו לאשדוד, מאחר והעדיפו מגרש גדול יותר כהכנה למשחק גמר הגביע. בשתי הפעמים האחרונות שב"ש ביקרה באשדוד, היא סיימה פעם אחת בתיקו 2:2 ופעם נוספת הפסידה 1:0.