בית"ר ירושלים סוגרת סיבוב ראשון מאכזב: "פשוט לא הולך"

אחרי מחצית הדרך לסיום העונה, בעיר הבירה סופרים שני שערים, ארבע תוצאות תיקו ותבוסה אחת כואבת במיוחד: "חייבים להתחיל לכבוש, שילמנו על זה ביוקר". ורד לא ישחק מול ב"ש, פלומן זכה למחמאות: "משקיע המון". וגם: על ההכנות התקועות לעונה הבאה

תומר לוי
תומר לוי  18.06.20 - 08:24
תחילת כתבה

תם הסיבוב הראשון של הפלייאוף העליון, ובבית"ר ירושלים האכזבה ניכרת. חמישה משחקים עברה הקבוצה בצהוב-שחור מאז החזרה מפגרת הקורונה, ואין לה ניצחון אחד לרפואה: ארבע תוצאות תיקו, ותבוסה כואבת במיוחד נגד הפועל תל אביב בבלומפילד.

אחרי ה-1:1 אמש (רביעי) מול הפועל חיפה, נרשמה שיחה ארוכה בין הבעלים משה חוגג לאנשי הצוות המקצועי. לאור התוצאות האחרונות, בבית"ר קיים חשש גדול מאובדן המקום השלישי והכרטיס לאירופה. "המשחק מול באר שבע הוא על עונה שלמה", אמרו במועדון.

אחרי שני שערי זכות בלבד בחמישה משחקים בפלייאוף, בקבוצה שמו דגש על החוסר ברגל המסיימת: "דווקא היינו טובים והגענו להרבה מצבים", אמרו שם, "אבל חייבים לדעת לכבוש. בסוף, שילמנו על זה ביוקר". בית"ר שהיתה אחת הקבוצות ההתקפיות הטובות לאורך העונה הסדירה, הבקיעה כאמור רק פעמיים מאז תחילת הפלייאוף, ואחד (של פלומיין אתמול) היה בפנדל.

שחקנים בקבוצה הוסיפו בייאוש: "פשוט לא הולך. גם כשמשחקים טוב, לא מנצחים. זה מה שיש כרגע". מי שדווקא זוכה למחמאות בבית"ר, הוא החלוץ פרדי פלומן. הצרפתי, שכבש את שערו השישי העונה, מקבל קרדיט - הרבה בגלל היכולת שלו להשקיע: "הוא משקיע המון במשחקים ובאימונים", אמרו עליו בקבוצה, "ויש לו רצון גדול להוכיח את עצמו".

אבל כעת, אין לה ברירה. בית"ר חייבת לנקות מעליה את האכזבה, ולהתכונן למשחק העונה האמיתי שלה: ביום שלישי הקרוב היא תצא לאשדוד (אצטדיון טרנר בשיפוצים), כדי לפגוש את הפועל באר שבע - בקרב ישיר על המקום השלישי.

הפער בין הקבוצות, במידה שבאר שבע תנצח בשבת, עלול לעמוד על שתי נקודות בלבד - מה שיאפשר מהפך, במקרה של הפסד בית"רי, כמו גם את סיכון הכרטיס לאירופה. "אולי דווקא שם ננצח", אמר גורם במועדון. חשוב לציין, כי גם הפועל באר שבע עדיין לא ניצחה במסגרת הפלייאוף. רוני לוי יצטרך להסתדר ללא הקפטן עידן ורד, שייעדר בשל צבירת כרטיסים צהובים.

ובמחשבה קדימה: שתי ההחלטות הקרדינליות ביותר הנוגעות למראה פניה של בית"ר בעונה הבאה, טרם הוכרעו. שאלת עתידו של המאמן, רוני לוי, עדיין פתוחה, ותוכרע רשמית רק בתום העונה; כמו גם סוגיית התקציב, שאינה ברורה באופן סופי, ותלויה רבות בשאלה אם יימכרו השחקנים הזרים - המגן אנטואן קונטה, שחקן הכנף ליווי גארסיה וגם החלוץ פרדי פלומן. ההווה לא ברור, העתיד לוט בערפל, ובבית"ר רק מקווים שהשבוע הבא יביא עימו בשורות טובות יותר.