"מיץ' גולדהאר יכול לקחת בחשבון מינוי מאמן ישראלי"

8 חודשים מאז שעזב, בן מנספורד מרגיש שייך ("צופה בכמעט כל משחקי מכבי ת"א"). על האליפות הצהובה ("רשומה על הצוות המקצועי והרפואי"), העתיד של איביץ' ("ייעשה את הדבר הכי נכון עבורו") ופרשת הכדורגלנים ("מכבי יודעת לקחת החלטות קשות"). ראיון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.06.20 - 19:54
תחילת כתבה

כבר 8 חודשים עברו מאז שבן מנפורד עזב את מכבי ת"א לטובת בלקפול. אבל המנכ"ל לשעבר ממשיך לשמור על קשר עם הצהובים ואפילו טוען כי צפה כמעט בכל המשחקים של האלופה הישראלית העונה. בראיון למגרש הפתוח מנספורד משרטט את הקווים להצלחה של האקסית, שנכנסה לו ללב למרות המרחק הגאוגרפי והזמן שעבר.

"מגיע קרדיט ענק לולאדן איביץ' והצוות המקצועי והרפואי. מכבי הגיעה בכושר הכי טוב לליגה אחרי פגרת הקורונה", סיפר מנספורד, "איביץ' הוא המקצוען האולטימטיבי. גישת הניהול שלו הוכיחה שאפשר לעשות דברים כאלה בישראל. הוא לא מראה הרבה רגשות אבל צריך לתת לו קרדיט על זה והוא חלק מההצלחה של מכבי. הקבוצה היתה מאוחדת ועמוקה השנה וזה מה שעזר לה לזכות באליפות מרשימה".

האם אתה חושב שזה יהיה נכון לאיביץ' לעזוב את מכבי ולחזור ליוון?
"ולאדה חושב בזהירות לפני כל החלטה שהוא מקבל. הוא ינתח מה נכון בשבילו ולא ייחפז לקבל את ההחלטה. אני מקווה שאם יחליט לעזוב, זה יהיה בשביל ההזדמנות הנכונה. אני יכול להגיד שהוא המאמן הטוב ביותר שעבדתי איתו בקריירה. כמובן, שאני מקווה באופן אישי שהוא יישאר כמה שיותר כי אני אוהד מכבי עכשיו".

מי השחקן המצטיין של מכבי העונה?
"בדיוק ראיתי קליפ של איתי שכטר רץ לולאדה על רקע מוזיקה מהסרט 'טיטאניק', אני מעריץ גדול של שכטר, אבל אני חושב שדן גלזר היה שחקן מאוד חשוב למכבי השנה ואני מקווה שזה ימשיך כך. בחגיגות האליפות ראינו את כל בוגרי מחלקת הנוער. ליוני כהן (יונתן) הייתה התחלה נהדרת לעונה, מתן חוזז נתן למכבי תנופה בפלייאוף, וכשרואים מה דניאל פרץ וכמה מהחבר'ה הצעירים עשו מול בית"ר, אז אני חושב שהעתיד מאוד ורוד. אני חושב שדן גלזר מוביל את השחקנים הצעירים". 

יש תחושה שמיץ' שרף את כל המאמנים הישראלים, האם דרכון ישראלי למאמן במכבי הוא חיסרון?
"זה משהו שאני שומע הרבה מאז שאני במכבי. אני יכול להגיד שיש הרבה מאמנים ישראלים טובים כמו רוני לי, ברק בכר ויוסי אבוקסיס. הם מאמנים מוכשרים. נכון שמיץ' גולדהאר בנה את החזון שלו על פי מנהל זר (ג'ורדי קרויף) ואולי אפילו מאמן זר, וזה הביא להצלחה רבת שנים. אבל אם יש מאמן ישראלי יוצא מהכלל, מכבי ומיץ' ייקחו אותו בחשבון".

האם איתי שכטר הוא הצוללן הטוב או הרע מכולם?
"לא הייתי מכנה אותו 'צוללן'. אני חושב ששכטר הוא אדם עם המון ניסיון שיודע איפה למקם את הגוף שלו כדי לפתות את שחקני ההגנה ותשומת הלב שלהם. יצא לו שם מעט רע ואני חושב שכמה שופטים מגיעים עם דעה קדומה בנוגע להתנהגות שלו. אני חושב שה-VAR דווקא עזר לו עם התדמית".

מה דעתך על ההחלטה להשעות את שני השחקנים החשודים בקיום יחסי מין עם קטינות?
"קשה לי מאוד להגיב על הנושא, ברור שאני מודע לזה כי אני עוקב אחרי הספורט הישראלי מכאן עם עזרה קלה מ"גוגל טרנסלייט". מה שאני כן יודע הוא שמכבי זה ארגון שמנוהל בצורה נפלאה עם מנהיג פנטסטי בדמותו של מיץ'. מיץ', ג'ק (אנגלידיס), שרון (תמם) יעזרו לתמוך במועדון הכדורגל הזה, ויעברו את התהליך הזה. אם יש החלטות קשות לקבל, מכבי הוא מועדון שיקבל החלטות קשות, אבל הם יקבלו החלטות מקצועיות".