"היה מצב שהיא אמרה 'לא', הם התעלמו והפעילו לחץ"

הוריה של אחת הנערות שברו שתיקה בראיון ל"חדשות 12" וסיפרו את מה שאירע לטענתם לבתם במפגש עם שני כדורגלני מכבי תל אביב: "הייתה שם חד משמעית סוג של כפיה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.06.20 - 18:02
תחילת כתבה

פרשת הכדורגלנים והקטינות. כשברקע מחכים שני כדורגלני מכבי תל אביב החשודים להחלטת המשטרה והפרקליטות באשר להמשך הטיפול בתיק, או שמא לסגירתו, הוריה של אחת הנערות החליטו לשבור שתיקה. בראיון מיוחד ל"חדשות 12" הם גוללו את הסיפור של מה שאירע לבתם, לטענתם.

"הם הזמינו נערות לדייט, נשארו בדירה, עשו משחקים והציעו להן אלכוהול ונתנו להן לשתות", סיפרו ההורים, "זו לא תמימות, הם לא יצאו לדייט, הם לא באו להכיר, הם באו לנצל. הייתה סיטואציה שבה היא אמרה לא, שהיא לא רוצה. הם התעלמו והמשיכו, הפעילו לחץ. זו ילדה בת 15, צריך להבין את הסיטואציה, לא אישה בת 20. הייתה שם חד משמעית סוג של כפיה".

במקביל, הוריה של אחת הנערות העניקו ראיון גם ל"חדשות 13". אמה של הקטינה פתחה את הלב: "ילדה בת 15 לא יודעת להפעיל שיקול דעת. היא לא מבינה את הסיטואציה, היא לא יודעת למה היא נכנסת. מה שעובר לבחור בן 28 זה לא מה שעובר בראש של ילדה בת 15. אין פה בכלל שיוויון כוחות. זה יכול לקרות לכל אחת, בכל בית. זו יכולה להיות האחות הקטנה שלכם, ובאמת, זו המטרה שלי - שידעו ויבינו. זה יכול לקרות לכל אחת. אנשים בעמדת כוח מנצלים את זה".

"הזוי מבחינתי שבכלל רומזים לזה שהן אשמות, זה הזוי", טענה האמא. "להגיד משפטים כמו 'ילדות בנות 15 מטרידות'... לא הייתה כאן שום הטרדה, להיפך. הם הטרידו אותן, הם פנו אליהן. הן לא ידעו מי הם בכלל. זו שאלה שאני שואלת את עצמי, איפה הייתי באותו לילה, אבל אתה יודע... אני לא הכנתי אותה לכל תרחיש. לא הכנתי אותה לתרחיש שבו גברים עם מעמד וכסף ינצלו אותה".