ניק בלקמן: חוויתי גזענות גם בישראל

חלוץ מכבי צפוי להישאר בארץ "כדי לא להיכנס לבידוד"

מערכת אתר ערוץ הספורט  30.06.20 - 08:25
תחילת כתבה

חלוץ מכבי תל אביב ניק בלקמן חגג אליפות ראשונה עם הקבוצה העונה ואף כבש את השער הראשון שלו בליגה במשחק האליפות מול הפועל תל אביב. כעת הפנים של האנגלי-יהודי אל עבר העונה הבאה, כאשר הוא מבהיר בראיון לתקשורת הבריטית כי לא יעזוב את ישראל כדי שלא יצטרך להיכנס לבידוד.

"הסיכוי שאחזור לאנגליה אפסי", הוא מספר, "העונה הבאה מתחילה ממש בקרוב. גביע הטוטו מתחיל ב-8 באוגוסט ואז יש לנו את מוקדמות ליגת האלופות ואת הליגה. אם אגיע לאנגליה, אצטרך להיכנס לבידוד של 14 יום כשאחזור לישראל".

עבור בלקמן זו כבר קדנציה שניה בישראל, אחרי תקופה קצרה בספרד. החלוץ טוען כי בכל המדינות בהן שיחק, כולל באנגליה, הוא חווה גזענות. "חוויתי לא מעט גזענות במהלך הקריירה שלי באנגליה, ספרד וישראל", טען בלקמן, "כשזה קרה בעבר, פניתי למשטרה או לשופטים, אבל שום דבר לא יצא מזה. לכן, כשזה קרה שוב, שמרתי את זה לעצמי ולא אמרתי כלום".

"צריכים להיות יותר תמיכה ומעשים אם אנחנו רוצים להפסיק את זה", המשיך בלקמן, "קרו לי כמה מקרים בהם הלכתי להוציא חוץ ושמעתי קריאות של קוף מהיציע. אתה כמעט ולא מאמין כשאתה שומע את זה. אתה שואל את עצמך 'מה עשיתי רע'? הייתי במגרשים בהם האוהדים קוראים קריאות לשחקנים שלהם. זה לא הגיוני".