אורן חסון: "ייקחו 8-10 שנים עד שהנבחרת תצליח"

יו"ר ההתאחדות לכדורגל בראיון ראשון מאז כניסתו: "אשמח לראות שחקני עבר". על מורן מאירי: "פועל ישירות נגדי", על רוטנשטיינר: "קרובים להשאירו, לא שם דגש על הנבחרת הבוגרת"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  30.06.20 - 23:51
תחילת כתבה

אחרי שניצח בנוק אאוט והעביר את כל מה שחשב שנכון להתאחדות לכדורגל, אורן חסון כבר חושב על היום שאחרי: מציאת שחקן עבר נוסף שיסייע לו ולאלי אוחנה לבחור את המאמן הלאומי הבא, סגירת חוזה סופית עם ווילי רוטנשטיינר ואפילו פגישה עם יו"ר המנהלת, ארז כלפון, כדי לנסות ולנקות את השולחן אחרי שבועות של אי הסכמות בנושאים מהותיים. בכל הקשור למועמד המוביל מבחינתו לאימון נבחרת ישראל הוא מסרב להגיב בשלב הזה כי דברים עוד יכולים להשתנות.

בראיון ראשון אחרי הישיבה הדרמטית שהתנהלה היום בשפיים הוא אמר לערוץ הספורט: "אני רוצה להשלים את הרכב החברים בוועדת האיתור, לקבוע קריטריונים לא רק למאמן הבוגרים אלא לכל שדרת המאמנים שלנו כי כולם מסיימים את החוזים שלהם בסוף החודש להוציא את ניר לוין שיסיים בסוף נובמבר. יש לנו חודש ימים פחות או יותר לעבוד, למפות את המאמנים הרלוונטים שעומדים בקריטריונים להיפגש איתם ולהגיע להמלצה שתבוא להנהלת ההתאחדות לאישור".

האם תרצה בנבחרות הצעירות שחקני עבר?

"לאו דווקא, אבל בהחלט הייתי רוצה לראות שחקני עבר".

עבר עליך יום לא פשוט. הלחצים ממרכז מכבי והאמירות שיצאו משם היו חריפות

"בניגוד למה שמצטייר כלפי חוץ, מערכת היחסים שלי עם מכבי היא טובה. יורם אייל היו"ר ונאור גלילי הם חברים שלי. היתה בינינו מחלוקת ועדיין ישנה על עצם החלטתי שלא לצרף את מורן מאירי למזכירות. על רקע הדבר הזה מכבי החליטו ללכת לביתה משפט, אבל לא סביר ולא מתקבל על הדעת שביתה משפט יתערב בהחלטה כזו כמו שלא סביר ולא מתקבל על הדעת שאני אצרף מישהו לקבינט מאוד מצומצם, בטח כזה שפועל באופן גלוי נגדי ונגד המטרות שאני מנסה להוביל".

והמערכת היחסים עם המנהלת? גם שם היא לא משהו כרגע

"אפתיע אותך. מערכת היחסים עם ארז כלפון מצוינת. זה נכון שבחודש האחרון התגלו כמה מחלוקות וזה בסדר. לא על כל דבר צריך הסכים. זה לא משהו שלא ניתן לסגור על כוס קפה".

הביקורות נגדך לא משפיעות עליך ברמה האישית?

"לא חשבתי שלא תהיינה ביקורות נגדי. כשאתה מקבל החלטות לא פשוטות, מטבע הדברים יש כאלה שלא אוהבים את זה. השינוי שבאתי להוביל לא תמיד נוח לאנשים, ואני מכבד את זה. בסופו של דבר, אנחנו גוף שפועל באופן דמוקרטי וכדי להעביר החלטות שארצה, אצטרך לגייס רוב. אני לא איש לא של קבוצה כזו או אחרת, ובטח לא של מרכז כזה או אחר. באתי עם מטרות מאוד ברורות".

"המאמצים הגדולים שלי הם לטפל בכל נושא פיתוח הכדורגל. את עיקר מרצי וזמני אני משקיע בזה. אני שמח שהכרזנו כבר על הקמת אקדמיה ראשונה, שתתחיל לפעול החל משנת הלימודים הקרובה - בפעם ראשונה בישראל. הודעתי היום בישיבת הנהלה על הקמת שני מרכזי מצוינות בנוף הגליל ובאשקלון ואני חושב שעל ידי עבודה במחלקות הילדים והנוער עם רמת אימון טובה יותר, אין לי ספק שנצליח לגדל דור של שחקנים שבעתיד יוכל להתמודד ברמות אליהם אנו שואפים".

ואולי נגיע לאירוע גדול, יום אחד, אחרי עשרות שנים.

"זה תהליך שלוקח לא מעט שנים. אני נחוש להוציא לפועל את המטרות האלה וכל מי שמאמין בהם שותף לדרך איתי. אני באמת חושב שרוב האנשים בהנהלת ההתאחדות ובמזכירות מאמינים בכיוון שלי. כמובן שצריך לכך אורח רוח. המטרות האלה זה לא בר השגה בטווח של קמפיין אחד או שניים. זה להשקיע בילדים בני 14 עד 17 מטורניר לטורניר, משנתון לשנתון, וייקחו בין 8 ל-10 שנים עד שנראה את ההצלחה. דרושים כאן סבלנות, אורך רוח וחזון. אני משוכנע שאדע להדביק את כל חברי ההנהלה בחזון הזה ובמטרות האלה".

ווילי רוטשנטיינר כבר היה בדרך הביתה, ופתאום נוצרה תפנית.

"הודעתי שאנחנו קרובים מאוד להגיע איתו להבנות. כל מי שחשב שיש רצון להיפרד ממנו הוא טעה. אני חושב שהוא איש מקצוע ברמה גבוהה. יש לו הרבה מה לתרום לנו בכל מה שקשור לפיתוח הכדורגל. הכשרת מאמנים, הקמת מערך סקאוטינג מקצועי עם פחות דגש על הנבחרת הבוגרת והרבה יותר דגש על פיתוח הכדורגל שלשמו הוא הגיע ועליו אנחנו משלמים סכומי כסף יוצאי דופן".