ביקורת בב"ש על אבוקסיס: "זה נראה רע"

הטעויות בהרכב וההשוואה לבכר: המאמן חטף אחרי הפועל ת"א

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  01.07.20 - 06:10
תחילת כתבה

כדור השלג של הפועל באר שבע לא עוצר: אמש (שלישי), הפסידה הקבוצה של יוסי אבוקסיס הפסידה 1:0 להפועל תל אביב, ואחרי תשעה משחקים, היא מחזיקה במאזן של חמש נקודות בלבד. מדובר ב-18% הצלחה, נתון בעייתי, בוודאי למאמן הנחשב למועמד המוביל לאימון נבחרת ישראל.

ב"ש אמנם עדיין תגיע כפייבוריטית לגמר הגביע, בעוד כשבועיים בבלומפילד נגד מכבי פתח תקווה - ועדיין, גם בקבוצה לא האמינו שיגיעו למשחק החשוב הזה (אחרי 23 שנה ללא גביע) במומנטום כל כך שלילי. המאמן, באופן טבעי, חוטף את האש: "זה נראה רע", הודו בקבוצה. "יוסי מאמין ברוטציה וזו הדרך שלו, אבל לא לנצח תשעה משחקים למועדון כמו הפועל ב"ש זה משפיל".

עיקר הביקורת של שחקנים בקבוצה נוגעת להרכב איתו עלה אבוקסיס: הם חושבים שדווקא במשחק הזה, במגרש שבו ייערך משחק הגמר, ב"ש היתה צריכה לעלות בהרכב החזק ביותר, כדי להוות מעין "חזרה גנרלית" למשחק החשוב. כמו כן, השחקנים הדגישו שלא התקיימה אסיפה טקטית באימון המסכם, והם גם לא ראו וידאו.

ואי אפשר להימנע מההשוואה: אבוקסיס אימן אתמול את המשחק ה-17 שלו בליגה, בדיוק מספר המשחקים שניהל קודמו בתפקיד, ברק בכר, שפוטר. בכר צבר 57% הצלחה, בעוד אבוקסיס עומד על 37% בלבד. מדובר ברצף המשחקים ללא ניצחון הגבוה ביותר בשני העשורים האחרונים עבור הדרומיים (מאז עונת 1997/98, בסיומה ירדה הקבוצה לליגה הארצית).

במשחק הקרוב מול הפועל חיפה, שיתקיים באשדוד, עשוי אבוקסיס לעלות בהרכב שיפתח בגמר הגביע, למעט מיגל ויטור שאתמול לא התלבש, ובמשחק הקרוב לא יוכל ליטול חלק בשל צהובים. כמו כן, המגן אור דדיה ספג ביקורת על העבירה השטותית בתוך הרחבה שגרמה לפנדל לזכות האדומים מת"א. לאור ההפחתה בתקציב, שחקני הקבוצה שהיו מושאלים דוגמת איתמר שבירו, רז רחמים, גל לוי ועמראן אלקרינאווי יחלו את האימונים עם הקבוצה, רק עם חזרתה של הליגה - ולא קודם.