שלא יערבבו אתכם: ההתבטאויות מול המציאות

בלבול ואיביץ' לא סופרים, לוי מנמיך ציפיות וקלינגר שוכח

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.07.20 - 11:20
תחילת כתבה

לקראת סוף העונה כמה ממאמני ליגת העל נמצאים במסע יחסי ציבור שאולי יעזור להם עם מקום עבודה חדש או מו"מ על חוזה בקיץ. העובדה הזו גורמת להם להגיד כמה דברים שבמקרה הטוב נאמרו בהיסח דעת ובמקרה הרע כדי לבלבל את מקבלי ההחלטות. ובכן, כדי לעזור לכם בסבך הספינים, עימתנו את מה שחלקם אמרו ביומיים האחרונים עם המציאות.

הערבוב: "מכבי חיפה עם 72 נקודות. בעונה רגילה זה מספיק לאליפות" (מרקו בלבול אחרי ה-1:4 על הפועל חיפה)
המציאות: מאז האליפות האחרונה של חיפה, רק קבוצה אחת לקחה אליפות עם 72 נקודות ומטה - מכבי ת"א בעונת 14/15. עירוני קרית שמונה זכתה באליפות עם 73 נקודות וכל השאר - 80 נקודות ומעלה.

הערבוב: "הגעה לאירופה היא מעל לציפיות שלנו" (רוני לוי אחרי ה-1:0 למכבי ת"א)
המציאות: הפוך, רוני, הפוך. "אם בית"ר לא תגיע לאירופה, זה כישלון", אמר משה חוגג בראיון ל"ראשון לכל כדור" ואפילו עיגן בהסכם עם המאמן כי אם לא יגיע לאירופה, חוזהו לעונה הבאה לא מובטח.

צפו בדבריו של מרקו בלבול >>

הערבוב: "הנבחרת זה דבר יותר מדי רציני.... צריך שראשי ההתאחדות ירצו את המאמן ולא שהוא יעשה לעצמו לובי. בפרמטר הזה אני יוצא מהמשחק".
המציאות (או קלינגר בראיון ל"ישראל היום" ב-2015): "למה לא? אני לא פחות טוב מאחרים, ואני יודע אולי טיפה יותר טוב מאחרים מה זה נבחרת ישראל. הייתי בנבחרת 12 שנים, יש לי 83 הופעות, יש מישהו שיכול ללמד אותי מה זה? שיחקתי שם גם חולה, עם 40 מעלות חום. תשאל את ד"ר רוסנובסקי, רופא הנבחרת. זה חלום חיי להיות המאמן הלאומי".
אפילו הבעלים של הפועל חיפה, יואב כץ, נרתם ב-2017 ל"לובי" של קלינגר: "מקווה שהוא יגיע לנבחרת, זה בטוח יעזור לישראל".

הערבוב: "שיחקו היום 9-10 שחקנים שמעולם לא פתחו ביחד" (איביץ' מסביר את היכולת הפחות טובה במחצית הראשונה מול בית"ר)
המציאות: אילון אלמוג, שחר פיבן וניק בלקמן פתחו בשני המשחקים שהיו לפני בית"ר ירושלים (מול הפועל חיפה ומול הפועל ת"א) ובסך הכל מכבי ת"א ביצעה שישה שינויים מההרכב שפתח בדרבי. נכון, זה לא מעט, אבל ממש לא 9-10.