קובי רפואה דמע: "הניצחון הכי גדול בקריירה שלי"

מאמן ק"ש התרגש והתנצל בפני האוהדים: "עשיתי המון טעויות. שרצקי אמר לי: 'אני עומד מאחוריך'"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.07.20 - 22:33
תחילת כתבה

"הניצחון הכי גדול בקריירה שלי". ככה הגדיר קובי רפואה את ה-0:1 הקטן על סקציה נס ציונה הקטנה במחזור האחרון של הפלייאוף התחתון לעונת 2019/20, ואי אפשר להאשים אותו. הפועל קריית שמונה, הקבוצה שזכתה באליפות המדהימה ב-2012, הייתה כל כך קרובה לרדת לליגה הלאומית, אך שרדה ברגע האחרון על חשבון הכתומים, וכך החגיגות בצפון החלו.

"זה הניצחון הכי גדול בקריירה שלי", אמר המאמן. "רואה את כל מה שקורה מסביב, דיבורים, הרבה שקרים - מעשים זה האמת. מנסים לעשות נזק לקבוצה... אני מאוד נרגש עכשיו. ווינרים לא יורדים ליגה, ומי שהבין הבין. אני לא אסגור עכשיו חשבונות. איזי שרצקי לא דיבר איתי, כי ידעתי שהוא היה בלחץ אטומי. הייתי איתו בטלפון, והוא דיבר איתי חצי שעה לפני המשחק. הוא אמר לי: 'אני עומד מאחוריך, אל תדאג'".

רפואה התנצל בסיום המשחק בפני האוהדים על העונה הזאת, והוסיף: "כל העונה הזו עשיתי המון טעויות. כולם מדברים על הצעירים - ק"ש משחקת עם צעירים ממחזור 10. זה לא מעניין, מה שחשוב זה שניצחנו ונשארנו בליגה. חליחל? הוא שחקן נוער, גם בעונה הבאה. עשיתי טעות אחת כששחררנו את שרידן. היה לי חלוץ בכיר אחד, הסכום שאיזי הציע לו לא קיים בארץ. נשארתי בלי חלוץ, זו טעות שלי. עם סוף כזה מתוק, כל הכבוד לבחורים. זה מועדון עם מסורת, עם תארים, אליפות, גביע - זה יותר חזק מאנשים".

רפואה המשיך להפגין אמוציות בראיון: "אני מאוד נרגש, זה הכי גדול בקריירה שלי - ושל השחקנים. אני חייב לנסוע לאילת שלושה-ארבעה ימים להתנקות, ואחרי זה נראה. לפני חודשיים-שלושה, המצב היה יותר טוב. כמובן שאני רוצה להמשיך בק"ש, מאוד רוצה להמשיך כי המועדון הזה יכול להגיע לגבהים. יש פה בעלים... גם בקורונה היינו במחנה אימונים שעלה מאה אלף ש"ח. כל הכבוד לו. הוא עבר שנה קשה מאוד. האחריות גדולה, לא הייתי סולח לעצמי אם היינו יורדים. נשארנו בליגה, כל הכבוד לבחורים. חופשה נעימה".

איסמעיל ריאן הוסיף בהתרגשות: "היום אני מציין את היום ה-40 למותו של סבא שלי", והציג תמונה שלהם יחד, "בפעם האחרונה שדיברנו, הוא רק ביקש שלא נרד ליגה. לא הרשתי לעצמי לעשות אותו עצוב, אני מקדיש לו את ההישרדות הזאת. עשיתי אותה בשבילו, אני מקווה שהוא גאה בי. עברתי חודשיים מאוד קשים".