הפועל באר שבע: השחקנים נגד אבוקסיס, "רק מחמיא לזרים"

סף הלחץ במועדון מבירת הנגב עולה לקראת גמר הגביע. המאמן גער בחניכיו: "איפה הלב והתשוקה שלכם? אני מאד מאוכזב מכם, יש פה כאלה שלא ניצלו את הצ'אנס שניתן להם"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.07.20 - 09:26
תחילת כתבה

יוסי אבוקסיס ממשיך לבקר בפומבי את השחקנים שלו. פחות משבועיים לפני המשחק הכי חשוב של הפועל באר שבע העונה, גמר גביע המדינה, המאמן בחר להטיח בשחקניו ביקורת נוקבת: "איפה התשוקה שלכם? איפה הלב שלכם? אני רוצה לראות שחקנים שעובדים על המגרש, כאלה שאכפת להם בכל משחק בלי קשר לגביע", הוא גער מבלי לנקוב בשמות. "אני מאוד מאוכזב מכם. יש פה כאלה שלא חשבתי שיקבלו דקות, וכשקיבלו לא לקחו את הצ'אנס".

אחרי המונולוג ההתקפי, אבוקסיס ניצל את האסיפה על הדשא כדי להחמיא לפורטוגלים ז'וסוואה ודויד סימאו. "קחו דוגמא מהם. אחד לא פתח במשחק האחרון והשני הוחלף, ושניהם התעצבנו שלא שיחקן 90 דקות. אני רוצה לראות שחקנים שאכפת להם".

בסיום האסיפה אמרו מספר שחקנים שבמקום שהמאמן ירים אותם בתקופה פחות טובה, הוא בוחר רק לחבק את הזרים. "כל הזמן הוא מחמיא רק להם. מה לנו לא כואב שאנחנו לא פותחים או מוחלפים? כואב לנו, אבל אנחנו לא צריכים לעשות פרצופים בשביל זה, אלא מכבדים את ההחלטות שלו ונותנים הרגשה טובה למי שנכנס או משחק על חשבוננו".

התחושה של השחקנים ובמועדון בכלל היא שאבוקסיס לא יישאר, וגם הוא מחכה להגיע לראיון בוועדת האיתור למאמן נבחרת ישראל, שם הוא נחשב למועמד המוביל לעמוד על הקווים.

בתוך כך, בשבת תארח באר שבע את הפועל חיפה באשדוד, ואחרי תשעה משחקים ללא ניצחון ואפשרות לאבד את המקום הרביעי בליגה להפועל תל אביב, במועדון מקווים לניצחון ראשון בפלייאוף העליון שיחזיר קצת מהביטחון שאבד. לכן, נראה כי אבוקסיס יעלה בהרכב החזק ביותר שלו, להוציא את מיגל ויטור המוצהב ונאור סבג, דוד קלטינס ומרואן קבהא הפתועים. "חשוב לנו לצאת מהתקופה הלא טובה שלנו עם ניצחון במשחק. יש חשיבות בלהגיע למשחק גמר הגביע עם יותר ביטחון", אמר אבוקסיס.

הרכב משוער: ארנסטס שטקוס; בן ביטון, עמית ביטון, שיר צדק, שון גולדברג; דויד סימאו, עילאי מדמון, ז'וסוואה, אלטון אקולטסה, תומר יוספי; בן שהר.