בכי, הקלה וחגיגות לתוך הלילה: ק"ש בעננים

צפו: רפואה התפרק, שרצקי חסר ועאבד עשה קרחת. המאמן ישאר?

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  03.07.20 - 07:28
תחילת כתבה

שמחה כמו שהייתה אמש (חמישי) עם שריקת הסיום של משחק ההישרדות, בק"ש לא זוכרים כבר הרבה מאוד זמן. קובי רפואה, שעבר שנה קשה מקצועית ואישית, פרץ בבכי ונשכב על הדשא; המנכ"ל, יוסי אדרי, פצח בריצת אמוק וחגיגות עם הצוות; והשחקנים, לאחר תקופה מאוד לחוצה, חוו התפרצות של רגשות וחגגו במשך דקות ארוכות.

מי שבלט בחסרונו היה הבעלים, איזי שרצקי, שהעדיף שלא להגיע והסתפק בנציגות של אחיו אפי, ונכדו אריאל, שגם היה בסגל. "איזי היה לחוץ מאוד לפני המשחק, הוא חשש מירידת ליגה ועכשיו ירדה לו אבן מהלב", אמרו קרוביו. שרצקי הצהיר בשבועיים האחרונים כי קובי רפואה יישאר מאמן הקבוצה, במידה וזו תישאר בליגת העל. השניים צפויים לשוחח ולהחליט בנוגע להמשך ההתקשרות.

וחזרה לחגיגות, שלא הסתיימו על כר הדשא וזלגו לחדר ההלבשה כמובן. שם, שחקני ק"ש כבר איבדו לחלוטין את החושים ואפילו לא נתנו לרפואה ואדרי לדבר, אלא שפכו עליהם מים במקום. הגדיל לעשות עדן קארצב, כשהוציא מכונת תספורת וגילח את ראשו של אחמד עאבד, שהתחייב לעשות קרחת במידה שהקבוצה תישאר בליגה. גם אלברטו, עובד המועדון הוותיק, גילח את זקנו לאחר שנים רבות.

עאבד ואיסמעיל ריאן דאגו להרקיד את חדר ההלבשה כהלכה, כאשר גם ג'יימס אדניי, שלא נמנה עם הקבוצה מזה תקופה ארוכה, לקח חלק בחגיגות. בהמשך, השחקנים גם יצאו לחגוג עם מאה האוהדים שהמתינו להם מחוץ לאיצטדיון, כאשר קובי רפואה אף התנצל על העונה העגומה והבטיח שתהיה קבוצה טובה אם יישאר בעונה הבאה.

מאוחר יותר, ההנהלה והצוות המקצועי יצאו לבלות יחדיו ושחררו הרבה לחץ. השחקנים, לעומת זאת, חגגו לתוך הלילה בדירתו של קשר הקבוצה, סמואל בראון. "מגיע לנו לחגוג ולהתפרק, זה לא פשוט לעבור תקופה כזו", אמרו השחקנים.

הצעירים, אגב, שקיבלו הרבה מאוד ביקורת בימים האחרונים - ובכלל, דובר על חוסר במנהיגות - הם אלה שסייעו לק"ש להישאר בליגה. הצעיר ביניהם, עבדאללה חליחל, היה גיבור הניצחון לאחר שכבש את השער הגורלי שהשאיר את הצפוניים בליגה הראשונה. עאבד לחש לחליחל לפני שנכנס שהוא יכבוש היום, וכך קרה. הבלם הברזילאי, מרכוס דיניז, צייץ: "זאת הייתה שנה קשה, אבל הצלחנו. נלחמנו, האמנו ולא הרמנו ידיים עד הסוף. אנחנו ק"ש, אנחנו לוחמים".