החשש הגדול והעתיד: נס ציונה, היום שאחרי

במועדון מפחדים מגל הידבקות בקורונה. מי יישאר ומי יעזוב?

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  03.07.20 - 08:30
תחילת כתבה

דמעות, שקט מוחלט, חשש מהידבקות, ומה הלאה? סקציה נס ציונה, היום שאחרי: הקבוצה הצנועה ירדה אמש (חמישי) בחזרה לליגה הלאומית, אחרי עונה אחת בליגת העל, בעקבות הפסד 1:0 בקריית שמונה. הקפטן רז שטיין וגיא בדש דמעו בסיום, ובחדר ההלבשה הייתה דממת אלחוט. היו"ר דודו עוז והמנכ"ל רונן זייגרמן קיבלו את הירידה בצורה קשה.

אם לא די בפגיעה המקצועית מבחינת נס ציונה, המשחק בק"ש עוד עלול להתברר כדרמטי הרבה יותר. כפי שנחשף לראשונה כאן באתר, עם סיום המשחק הודיע עוזר המאמן, כפיר אלפונטה, כי הוא נמצא חיובי לנגיף הקורונה. כבר ביום שלישי עבר אלפונטה בדיקת קורונה, לאחר שבנו התגלה כחיובי לנגיף. בנס ציונה ובמנהלת רצו שהמשחק יתקיים במועדו ודחייתו כלל לא עמדה על הפרק.

כעת, יש חשש שלהחלטה הזו יש משמעויות רבות - והיו שכבר כינו את הערב הזה כ"משחק הקורונה". כל אנשי נס ציונה היו במגע עם אלפונטה, ובעיקר כמובן אנשי הצוות המקצועי והשחקנים שיכנסו לבידוד. במועדון חוששים שרבים נדבקו, וישנה אפשרות שההדבקה התפשטה גם לעירוני ק"ש ולאנשים נוספים שנכחו באיצטדיון. "לא מספיק שירדנו ליגה, עכשיו צריך להיכנס לבידוד ואולי בכלל חלינו בקורונה. זה תסריט אימים", אמרו במועדון.

השוער עומרי גלזר סיכם ערב קשה: "התחושות קשות. ידענו שזה משחק על כל הקופה, על החיים שלנו. לצערי לא הצלחנו להשיג את התוצאה שרצינו. הורידו אותנו עוד במחזור הראשון והוכחנו לכולם שלא באנו להיות בובות בליגה הזאת. כל השחקנים פה והצוות הוכיחו שהם ראויים לליגת העל ואני מקווה שנס ציונה תעלה כמה שיותר מהר".

ומה באשר לעתיד המקצועי? בראש ובראשונה, המאמן ליאור זדה זוכה להערכה גדולה והוא יקבל הצעה להדריך את הקבוצה בעונה הבאה. יחד עם זאת, גם הפועל ניר רמת השרון מתעניינת בשירותיו של זדה, שרשם קדנציה מצוינת בליגת העל עם 63 אחוזי הצלחה. לשם השוואה: לקודמו בתפקיד, עמיר תורג'מן, היו פחות מ-17 אחוזי הצלחה.

מבחינת סגל השחקנים, גלזר יעזוב את נס ציונה וישוב באופן אוטומטי למכבי חיפה, כשחוזהו יסתיים בקיץ הבא. השוער הצהיר כי ברצונו להיות שחקן הרכב, ונראה כי הוא מכוון לקבוצה בחו"ל. מלך שערי הקבוצה והשחקן המצטיין שלה, רז שטיין (תשעה שערים), הפך לשחקן חופשי בעקבות הירידה ומבוקש בהפועל חיפה והפועל חדרה. החלוץ יעזוב את נס ציונה לאחר שנתיים.

כל המושאלים - סייקו טורה (מכבי חיפה), אלעד שחף (מכבי נתניה), גיא בדש ושי אליאס (הפועל תל אביב), נועם כהן (מכבי תל אביב) ובן אל אדרי (מ.ס. אשדוד) - ישובו לקבוצותיהם. ארבעת הזרים - מוסא מאזו, דרייס ווייטנס, יחמיר היקה וסביין לילאיי - יעזבו גם הם. אופק ביטון, אמנון טדלה, סהר לוי ואיתי עוזרי צפויים להמשיך עם הקבוצה בלאומית.