סימנים של חוזקה: אשדוד הציבה יעדים לעתיד

הקבוצה סגרה עונה ברגל ימין. וגם: העמדות שצפויות להתחזק

גיל לוין
גיל לוין  03.07.20 - 09:08
תחילת כתבה

כבר שנים שחדר ההלבשה של מ.ס אשדוד לא היה כל כך רועש. שחקנים, צוות מקצועי, הנהלה - כולם חגגו בריקודים את הניצחון במשחק האחרון של העונה, 1:3 על הפועל חדרה. לראשונה העונה, הצליחו שחקניו של רן בן שמעון לחבר שני ניצחונות רצופים שכללו לא פחות מ-8 שערים.

בצוות המקצועי סיפרו כי הרצון להשלים שני ניצחונות היה מבחינתם מטרה עליונה וכדי להחדיר בשחקנים את המוטיבציה, נערכה טרם המשחק אסיפה מיוחדת שכללה תצוגה של כל שערי הקבוצה במהלך העונה. "אמנם רצינו את המקום השביעי, אבל אין ספק שגם במקום השמיני הכדורגל שהצגנו עשה טוב בנשמה", אמר בן שמעון, "הפלייאוף הזה היה כיף גדול בשבילנו. פלטפורמה ונקודת התחלה טובה ונצטרך להמשיך את זה".

"לעונה הבאה אני רוצה לקחת איתנו את המחויבות גם במשחקים שלכאורה על הנייר נראים פחות חשובים", ציין המאמן את המטרות הבאות, "לא משנה באיזה הרכב אנחנו משחקים וכמה שחקנים חסרים אנחנו מציגים את אותה הרמה. שילוב הצעירים מול ותיקים, כל הדברים האלו שהולכים איתנו בתקופה האחרונה עושים טוב בנשמה. הדרך עוד ארוכה, יש לנו עוד הרבה לאן להתקדם, אבל הסימנים הם טובים".

גם השחקן המצטיין באשדוד, שלומי אזולאי, שרשם עונה נהדרת מבחינתו שיתף בתחושות: "זה כיף גדול לסיים את העונה עם שני ניצחונות ברצף, אנחנו יוצאים בטעם טוב ומתוק. גם לסיים במקום השמיני זה הישג להבדיל מעונות קודמות. נצטרך לשים דגש על ההגנה שלנו בעונה הבאה כי ספגנו יותר מדי שערים. לדעתי זה היה ההבדל בין פלייאוף עליון לתחתון".

כפי שכבר פורסם, במועדון החליטו פה אחד לממש את האופציה על אזולאי והוא ימשיך להוביל את הקבוצה גם בעונה הבאה. הקשר סיפר על ההרגשה במועדון: "זאת הייתה עונה טובה ומספקת עבורי, הרגשתי שאני חוזר לעצמי. כיף גדול שהגעתי לאשדוד, אני מרגיש פה בבית".

באשדוד צפויים להתחיל באופן רשמי בהכנות לעונה הבאה רק בתחילת השבוע הקרוב. בהנהלה הציבו כמטרה לשמור על השלד הקיים, עם שינויים קוסמטיים בלבד. בגזרת הזרים נראה כי טימותי אוואני וסמואל אלאבי ימשיכו בקבוצה. באשר למגן השמאלי, מונטרי קמהני, עדיין ישנה התלבטות ונכון לרגע זה ריינן אריאס צפוי להיפרד. בתוך כך, יחפש בן שמעון בלם, קשר וחלוץ זרים.