ג'אן: "אני יכול לשחק בכל קבוצה בארץ"

חלוץ בני יהודה: "לא מספיק מבינים כדורגל בישראל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.07.20 - 18:43
תחילת כתבה

דור ג'אן סיים את העונה עם חיוך וסגר שנתיים בהן הוא מסיים עם מספר דו ספרתי של שערים. החלוץ של בני יהודה חגג שלושער ראשון בליגת העל מול הפועל רעננה וסיים כמלך השערים של הקבוצה עם עשרה גולים. לאחר שהוביל את הכתומים לזכיה בגביע אשתקד עם חמישה שערים במפעל, החלוץ ביסס את מעמדו במועדון בו כבש 23 שערים בשנתיים. כעת, אחרי שהסתיימה העונה החלוץ התראיין ל'חמש באוויר' וכמו במגרש, דאג לספק כותרות.

"אני בטוח שתקרת זכוכית שלי הרבה יותר גבוהה בכדורגל הישראלי", אמר ג'אן, "אני יכול להשפיע על המעשים שלי - לעבוד הכי קשה, להבקיע גולים. לכבוש 10 שערים בעונה כזו של בני יהודה זה יפה מאוד. אם תגיע קבוצה גדולה שתעריך את זה, אוקיי, אני לא גרידי. מבחינת איכויות אני יכול לשחק בכל קבוצה בארץ. זה נשמע סקסי לעבור לקבוצה גדולה, אבל הכדורגל הישראלי זו לא האופציה היחידה, אפשר גם לצאת לחו"ל וזה עדיף על הכדורגל שלנו. עם זאת, יש לי חוזה ואני כנראה אמשיך בבני יהודה".

"יש ליגות בחו"ל, שלא נשמעות גדולות - אבל הן טובות משלנו", המשיך החלוץ, "השווייצרית, האוסטרית, הפולנית, הבלגית שלפעמים מזלזלים בה. לא מספיק מבינים פה כדורגל, זו הליגה שלנו הכל טוב ויפה, אבל לא הכל מקצועי. אני חושב שיש הרבה פוליטיקה בכדורגל הישראלי והרבה יחסי ציבור. אין הרבה שחקנים שהגיעו למספרים שלי".

לגבי העונה של בני יהודה אמר ג'אן: "לא צריך להגדיר את העונה כאכזבה או פספוס. בני יהודה הרגילה את כולם שבליגה היא תמיד בפלייאוף העליון ובגביע היא מגיעה לשלבים האחרונים. אז העונה הזו הייתה קצת פחות טובה, אבל עדיין היינו שער אחד מהפלייאוף העליון ופנדל אחד מגמר גביע - ואז הכל היה נראה אחרת".

ומה עם הקורונה? "הכדורגל הישראלי הולך לתקופה של חוסר ודאות, גם כלכלית - לא יודע מי יישאר או יעבור לחו"ל. אני מאמין שבני יהודה כמועדון תמיד תשמור על השחקנים הטובים שלה, ראינו שיש עתיד טוב למועדון. הוא עובר דרך מאוד חיובית, ואין לי ספק שהוא ימשיך בכיוון הזה. לא יצאתי מתוסכל מבחינת הכסף, כולנו נפגענו, יותר הפריעה לי הפגיעה בשגרת החיים. במשך חודשיים נאלצנו לזוז הצידה".

כמו כן, החלוץ לא שוכח את האיש שנתן לו את הצ'אנס על המגרש העונה: "מהרגע שאלישע לוי הגיע הוא נתן לי את המושכות. יש שחקנים שנפגעו או הרוויחו מחילופי המאמנים, ואני הרווחתי. הכרתי את אלישע לראשונה בבני יהודה והוא פשוט האמין בי".

בנוסף, ג'אן התייחס למחאת הקהל על מכירות השחקנים הבולטים בקבוצה: "המעט שאני יודע הוא שיש מדיניות במועדון, מטבע הדברים כשאתה מצמיח שחקנים כמו ירדן שועה, יובל אשכנזי או מאביס צ'יבוטה - הם רוצים להתקדם, אז כשמגיעה הצעה אתה לא יכול להשאיר אותם בכוח. אני לא מבין על מה המחאה, ומבין את הרצון של שחקנים להתקדם - אין פה צד צודק. שיח בין ברק אברמוב לאוהדים יכול לפתור את זה".