טיבי, ריקן וגולסה לא יצאו למשחק נגד מכבי חיפה

שלושת שחקני מכבי תל אביב, יחד עם יואב זיו, קיבלו הודעה שהם שהו ליד חולה קורונה, וישהו בביתם. המנהלת ניסתה למנוע זאת, ללא הצלחה. באלופה טענו: "מדובר באיכון שגוי"

תומר לוי
תומר לוי  04.07.20 - 17:49
תחילת כתבה

רק זה היה חסר לאלופת המדינה הטרייה. אמנם הקרב על התואר כבר הוכרע, אבל במכבי תל אביב (וכן כל קבוצות הליגה) היו מעדיפות להשלים את עונת 2019/20 ללא תקלות כלל. איתן טיבי, אייל גולסה ואבי ריקן וכן מנהל הקבוצה יואב זיו לא צפויים לצאת עם אוטובוס הקבוצה למשחק מול מכבי חיפה ונכנסו לבידוד לאחר ששהו ליד חולה מאומת בנגיף הקורונה. בעקבות המקרה, הקבוצה לא נסעה למלון לפני המשחק.

ההודעה הרשמית של מכבי ת"א: "מועדון הכדורגל מכבי תל אביב ממתין לתשובה והבהרות מרשויות המדינה בעקבות הנחייה שהתקבלה בשעות הערב אתמול, לפיה מנהל הקבוצה יואב זיו ושלושה שחקנים נוספים חייבים להיכנס לבידוד עד ל-11 ביולי, לאחר שהיו בקרבת חולה קורונה. לפי הבדיקה האפידמיולגית, שהו הארבעה בקרבת החולה ב-27.6 בין 18:00-19:00, במלון בו התכוננה כל הקבוצה למשחק הדרבי".

"מבדיקה שנערכה עם המלון נמסר למועדון כי אף עובד מהמלון לא התבקש להיכנס לבידוד. על פי הודעות משרד הבריאות בנוגע למיקומם של חולים מאומתים, שהה חולה קורונה בחוף סמוך ובמלון סמוך (לזה ששהתה כל הקבוצה), ולכן סביר להניח שמדובר באיכון שגוי של המכשירים הסלולריים של אנשי מכבי ת"א. מכיוון שההכנות למשחק הערב בעיצומן, ממתין המועדון להבהרה כי הודעות האיכון שגויות וכי הארבעה אינם נדרשים בבידוד".

במהלך הלילה, מצד מנהלת הליגות נעשו מאמצים רבים כדי למנוע את המצב הבעייתי עבור מכבי תל אביב. אחת הסיבות לחוסר ההצלחה היא כיוון שמערכת האיכון לא עובדת בשלב זה.

במכבי ת"א, כמובן, כועסים מאוד במיוחד משום שניסו לעשות הכל על מנת שהשחקנים המדוברים יגיעו למשחק. בנוסף, הסבירו למנהלת ולגורמים במשרד הבריאות את החשיבות של השלושה, שאף היו אמורים לפתוח הערב. "ההכנה למשחק נפגעה בצורה אנושה", אמרו במועדון.